انشاء “کشور خارج کجاست؟” دردسرساز شد
سایت هجرت نیوز، که پیشتر به همراه چند سایت دیگر وابسته به اصولگرایان کرمان خواهان برخورد با نشریه “نگین کرمان” شده بود، روز چهارشنبه خبر داد” عباس کریمی زاده مدیرپمسئول نشریه نگین کرمان به دادگاه” احضار شده است. از “امام ...


سایت هجرت نیوز، که پیشتر به همراه چند سایت دیگر وابسته به اصولگرایان کرمان خواهان برخورد با نشریه “نگین کرمان” شده بود، روز چهارشنبه خبر داد” عباس کریمی زاده مدیرپمسئول نشریه نگین کرمان به دادگاه” احضار شده است.
از “امام جمعه کرمان، جامعه روحانیت، متدینین و حزب الله کرمان” به عنوان معترضان به انتشار “طنز” منتشر شده در “نگین کرمان” نام برده است.
همزمان امام جمعه موقت کرمان طنز منتشر شده در “نگین کرمان” را “وقیحانه” توصیف کرد و ضمن هشدار شدیداللحن به به مدیر مسئول نشریه نگین کرمان، گفت:”به مدیر مسئول نشریه فوق نیز توصیه می شود به قول معروف بوی کباب شنیده ای خبری از کباب نیست خر داغ می کنند، شما فکر نکنید دولت عوض شده هر کسی اجازه دارد به دین و مقدسات به نام طنز و …. توهین کند.”


مهدی عرب پور همچنین گفت که “مدیر مسئول این نشریه به جای جبران مافات و عذرخواهی از درگاه الهی، حمایت از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی را مستمسک و پشتوانه جسارت خود انگاشته و ضمن توجیه نوشتار توهین آمیز خود در شماره اخیر نوشته است در طنز مثلا بینی افراد بزرگتر کشیده می شود و کسی اعتراض نمی کند، آیا این دلیل مناسبی برای اهانت به قرآن، مقدسات، ارزشها و شهید و شهادت است.”


امام جمعه موقت کرمان همچنین به مدیرکل ارشاد استان کرمان هشدار داد که “به حمایت این جماعت دل خوش نکنند و با طناب پوسیده این متعرضان به فرهنگ اسلام به چاه نیفتند.”
یادآوری می شود طنز “کشور خارج کجاست” که اکنون برخی از مقام های محلی در استان کرمان به دلیل انتشار آن در نشریه “نگین کرمان”، این نشریه را به اهانت به مقدسات متهم کرده اند، از سه سال پیش در شماری از وبلاگ ها و در فضای اینترنت منتشر شده است.

"برای این مطلب ۱۳۵ دیدگاه ارسال شده و ۲۸۵۱۵ بار این مطلب بازدید شده است"
بخش نظرات
 • - لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری کنید.
 • - در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 1. +101 Vote -1 Vote +1
  کیهان گفت :

  اینا اصلا انتقاد پذیر نیستند! انگار مثلا تو نشریات از این حرفا چاپ نشه مردم خودشون حالیشون نمیشه! آزادی یعنی چی پس؟ اصلا من یه نظر غلط دارم، حق که دارم بیان کنم! دیکته کردن و تقلید که دورش خیلی وقته سر اومده! حرفا باید زده بشه تا نقد بشه و خود به خود درست و غلطش مشخص بشه!!

  پاسخ

 2. +83 Vote -1 Vote +1
  سحر گفت :

  همیشه حرف حق تلخه.این بنده خدا که چیزی نگفته…….شماها که ادعا میکنید اینجا ازادی بیان هست پس چرا نوشته این نویسنده براتون گرون تموم شده و این همه سروصدا کردید؟اینجا ایران اینجا دموکراسی هست….

  پاسخ

  -54 Vote -1 Vote +1
  رهگذر پاسخ در تاريخ شهریور ۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ:

  سلام
  به قولی آزادترین کشور فرانسه س .اما فرانسه نیز برای آزادی معنی داره . میگند تازمانی که سیر گفتمانی کشور دچار تزلزل نشه آزادید . اما اگه این سیر دچار خدشه بشه مثل نجف زاده اخراج میشید . یا با حجاب اجازه ی تحصیل ندارید. جناب ۲۰ عزیز چرا قانون رو مخالف با آزادی می دونید ؟ فرانسه هم آزادی رو تحت قانونشون قبول داره . کشور ما هم همینطور . مساله حجاب قانونه در کشورمون و خیلی از مسائل دیگه.
  بعضی از مطالب بالا درست بود اما به نظرم خیلیاش غلط.

  پاسخ

  +48 Vote -1 Vote +1
  آتش پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ ق.ظ:

  آقای رهگذر یا خانم رهگذر تمام مغزان این مملکت میرن خارج چون خارج جای بدیه!

  میگی کامران نجف زاده مگه یادت نیست سال ۸۸ تمام خبرنگارای خارجی اعم از رویترز ، بی بی سی و غیره که اخراج شدن ؟

  واقعیت همینه جناب حال میخواید باور کنید میخواید نکنید .

  پاسخ

  -43 Vote -1 Vote +1
  رهگذر پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ق.ظ:

  اول کامل مطلبو بخون بعد جواب بده
  از اونایی هستی که اول حرف میزنن بعد فکر میکنن چی گفتن

  -16 Vote -1 Vote +1
  سحر پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲ ب.ظ:

  خودت فهمیدی چی گفتی؟

  -31 Vote -1 Vote +1
  جواد پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۴:۳۹ ق.ظ:

  همین دیگه رهگذر جان .

  شعور این ملت یعنی این ،

  چون هنوز اینا نمیتونن و نمیدونن خوب چبه بد چبه .

  کلا واسه یه همچین آدم ها ارزش شدن ضد ارزشها و ضد ارزش شدن ارزش ها شده ارزش .شده ارزش یعنی فکر میکنن این طوری یه منتقد بزرگ و آدم حسابین و چیزی بارشونه .

  یارو داره دین اسلام رو به تمسخر میگیره و از تبلیغ مسیح میکنه .

  ای بابا

  حیف

  -2 Vote -1 Vote +1
  kaveh پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷م, ۱۳۹۳ ۸:۲۵ ب.ظ:

  پاریس بیخود کرد مگه پاریس هرکار کرد درسته مگه وضعت کشور ایران مثل پاریسه که با پاریس مقایسه میکنی کدوم یکی از حرفاش برای شما قابل قبول نبود اقای قانونینا

  پاسخ

  +5 Vote -1 Vote +1
  kaveh پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷م, ۱۳۹۳ ۸:۳۲ ب.ظ:

  والا بخدا اقا جواد حق با شماست این ملت بدبخت که شعور ندارن چی ارزشه چی بی ارزش باید چند نفر مثل شما که خیییییییلی شعورت از ملت ی سرزمینی بیشتره بیای شعورو بکنی تو حلقشون چون تو میگی درسته پس حتما درسته مام که کلا گلابیم این وسط همش در حال اشتباهیم
  اخه من نمیتونم درک کنم شما چطور پیش خودتون فکر میکنید که اخرش به این نتجه میرسی کل ملت غیر خودت نفهمن

  +2 Vote -1 Vote +1
  احسان پاسخ در تاريخ تیر ۱۷م, ۱۳۹۴ ۷:۰۶ ب.ظ:

  کدومش غلط بود؟؟؟؟؟؟ کلی گویی نکن بگو تا نصداق برات بیارم.

  پاسخ

  -14 Vote -1 Vote +1
  مهدی پاسخ در تاريخ شهریور ۳۰م, ۱۳۹۲ ۹:۰۶ ق.ظ:

  سلام دوست عزیز
  یک بار دیگر مطلب بالا را مطالعه کن
  لذت حرف زدن با خدا در بوی جوراب و مخلوط با گلاب است : توهین به مسجد ، خانه خدا ،
  نمیدانند ازدواج را نوع موقت چیست: تا حالا در مورد بهانه های بنی اسرائیلی چیزی شنیده اید ، اگر خدا ازدواج موقت را حرام میکرد همه هوار میکشیدند این چه خدای ظالمی است که بشر را در تنگناء قراداده ، حالا که طبق ضوابط و شرایط خاص خود آزاد گذاشته است باز هوار میکشند که …. چرا آنها(خارجی ها) به همان مقدار مقدساتی که دارند پایبند هستند ولی ما به همه آنچه که درایم بی توجه ، آیا فضای مسجد ما با کلیسای آنها قابل مقایسه است ، جایی که تو در برابر عظمت خدایت سر به سجده میگذاری …..
  آیا هرزه گی و بی بند و باری با ازدواج موقتی که از روی ناچاری یا نداری یا مریضی صورت گرفته است برابر است

  پاسخ

 3. -59 Vote -1 Vote +1
  حجت گفت :

  در پاسخ به سحر و کیهان:
  بهتر نیست اول ایران رو با غربی ها مقایسه کنید بعد معنی ازادی رو بررسی کننید:
  ایا در غرب ازادی هست :
  ۱- جایی که اگر حجاب داشته باشی حق تدریس نداری
  ۲- جاییکه حق داری به پیامبر و مقدسات یک امت توهین کنی ولی ازاد نیستی که در مورد یک افسانه (هولوکاست )حرف بزنی
  ۳-جایکه هر اتفاقی توی هر گوشه ای بیفته مسلمانها را متهم می کنن
  ۴-جاییکه حق ازدواج با شیعیان رو از بین بردن
  ایا در خارج فرهنگ و انسانیت وجود دارد :
  ۱- جاییکه با حیواناتی همچون ریگی ملعون که کلی سرباز و انسان بی دفاع رو سر می برید و بعد در شبکه هایشان به عنوان مبارز مصاحبه می کردند
  ۲ – جاییکه با حیوانات تروریست سوریه که سینه انسان را پاره می کنند و قلب انسان را می خورند در برنامه هایشان مصاحیه و بررسی می کنند
  واقعا برای یک لحظه هم که شده به خودمون بیایم و ساده لوح نباشیم اگه جلوی این توهین ها رو نگیرن کار مثل امریکا به قران سوزی هم میرسه

  پاسخ

  +41 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ق.ظ:

  و خداوند همه بندگان متحجر خود را شفا دهد که با تبلیغات این مملکت اینطوری جوگیر نشن..

  ۴ تا خبر تلوزیون ایران زده که مثلاً فلان محصل اخراج شده و … حالا این جماعت باورشون شده که غربی دارن با حجاب مبارزه می کنند!!! حجت جان تا حالا رفتی اونطرف؟ اگه نرفتی من میگم اونطرف شما لخت باشی یا ۵۰ دست لباس روی هم بپوشی، کسی کاریت نداره خایلت راحت. من قول میدم.

  گفتی هر اتفاقی میوفته، مسلمون ها رو متهم میکنن. خوب مگه چیزی غیر از اینه؟ مگه شما اخبار رو دنبال نمی کنی؟
  حق ازدواج با شیعیان؟ کسی مانع ازدواجت شده؟ من که چیزی نشنیدم/
  در ضمن در مورد شورشیان سوری گفتی، فکر کنم اخبار رو کلاً نمیبینی، وحشیگری شورشیان بکنار، بامباران شیمیایی بشار اسد رو ندیدی؟

  پاسخ

  -32 Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲:۱۲ ب.ظ:

  آقای مهرداد خدا تو رو هم شفا بده که با تبلیغات غربی ها جو گیر نشی…
  اولا شما مگه رفتی اون ور که این قدر با اطمینان میگی اونجا با مسلمونا کاری ندارن…
  در مورد شورشیان سوری هم شما خودت رفتی اونجا دیدی دولت سوریه بمباران شیمیایی میکنه یا اینا رو از بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا میگی؟؟؟
  متاسفم برات ….

  پاسخ

  +32 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۵:۳۶ ب.ظ:

  اتفاقاً با این جوابت نشون دادی شما نیاز به بستری شدن داری نه شفا…
  من اگه نرفتم اونور پس دلیلی داره بخوام درموردش اینطوری محکم صحبت کنم؟
  یه پیشنهاد برات دارم. یه سفر برو اروپا و بعدش برو کشورهای عربی منطقه، ببین کدوم یکی بیشتر باهات برخورد میکنن.
  یادمه قبل از درگیری های سوریه، چند تا از همکاران رفته بودن سوریه (زیارت) بقدری برخوردهای زشتی با ایرانیا میشده که حد نداشته. یا همون عربستان و باقی کشورهای عربی. حالا شما یه پرس و جو بکن ببین کی رفته اروپا و بهش توهین شده.
  محمد جان کسی شمارو مجبور نکرده در عین بی اطلاعی و از روی تعصب جواب کسی رو بدی.
  سعی هم بکن قبل از هر طلب شفایی، از حال و روز خودت مطلع بشی.

  -16 Vote -1 Vote +1
  گلالی پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۵:۳۹ ب.ظ:

  مهرداد و آتش جان، بهتر است درباره قوانین حتی دانشگاههای غربی و بخصوص آمریکا مطالعه کنید تا ببینید که در خیلی از دانشگاهها چگونه با افراد با حجاب برخورد می شود. حتی افرادی هم که آرایش زننده ای دارند اجازه ورود به دانشگاه را ندارند. غربی ها خودشون به همه دنیا لشکر کشی کرده و به راحتی هزاران نفر را به نام دموکراسی و دفاع از آزادی به خاک و خون می کشند ولی به ما می گویند دین شما دین شمشیر است. راستی؛ بیشرین سلاحهای کشتار جمعی و شیمیایی و میکروبی را کدام کشورها تولید می کنند؟ سلاحهای شیمیایی و غیر متعارف استفاده شده در جنگ دوم جهانی، جنگ ایران و عراق، جنگ اسرائیل علیه لبنان و فلسطین و جنگ سوریه و … ساخت کدام کشورها می باشد؟ حتماً ساخت مسلمونا!!!!! بجز وحشیها و شیطان صفتهای و بی عاطفه های غربی مگر کسی هم این سلاحها را می سازد. چین باستان چندین قرن اختراع باروت را بخاطر اینکه می دانستند ممکن است چه فجایعی برای بشر در پی داشته باشد مخفی نگه داشتند. ولی غربی ها هنوز استفاده از انرژی هسته به تکامل نرسیده؛ بر علیه بشریت بی دفاع و بی گناه بکار بردند. همین عربی های وحشی در کمتر از یک قرن بیش از ۱۱۲ میلیون سرخپوست بی گناه را قتل عام و نسل خیلی از قبایل آن را منقرض کردند. جنگ تریاک را چه کسانی علیه چین برپا داشتند؟ دولتهای غربی از کدام حکومت دموکراسی طلب در جهان و خاورمیانه و آمریکای لاتین دفاع می کند؟ بلا استثنا فقط و فقط، از حاکمان دیکتاتور و ضد مردمی که حافظ منافعشان هستند، آنهم تا زمانی که بدردشان بخورند دفاع می کنند. جو هیچ کس بجز عقل خود را نخورید.

  Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱م, ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ ب.ظ:

  سلام
  کشورمون یه سری موارد خوب داره یه سری موارد خیلی بد..
  شما فکر میکنید توی همین کشور خودمون چه استاد دانشگاه،چه استاد حوزه به مقدسات خودمون توهین نمیکنن؟؟
  وقتی پسر دوم مملکت زندانی میکنن،وقتی این همه اختلاس،رابطه های نامشروع هست(نمونه ش فیلم آقای ….. ،توی آسانسور با…….)،گرفتن رشوه ۵٠٠میلیون تومنی نماینده مجلس در جریان که هستید؟؟
  بنظرتون بهتر نیست بیدار بشیم،چشمامون باز کنیم دیگه؟؟؟

  -23 Vote -1 Vote +1
  Ali پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۴:۴۸ ب.ظ:

  آره مهرداد کسی اونجا با ۴۰ تا لباس یا برهنه ام کاریت نداره، اما یهو یکی یه اسلحه دستش میگیره و میکشت به رگبار. آره مهرداد همون مارسی فرانسه پایتخت فرهنگی اروپاست ، خبر داری هفته ای ۱۰ تا درگیریه مسلحانه و حداقل هفته ای ۱۵ نفر فقط به خاطر حساب رسی شخصی میمیره !
  ولی ببینم اگه اونجا با برهنگیتم کاری ندارن، پس چرا از زنای برهنه تو تبلیغاتشون استفاده میکنن ؟
  اگه عادیه چرا همجنس بازیو تسویب کردن و کلی هم طرفدار داره از وزیراشون تا آدمای عادی ؟
  اگه عادیه چرا برای نیازشون با حیوانات سر میکنن ؟
  اینا انسانیته ؟ یا آزادی ؟
  آره مهرداد نمیگم ایران حرف نداره، ولی دیگه اینجوری نیستو خدارو شکر.
  هرکیم هر غلطی میکنه، با خودشو تو تنهایش میکنه نه رسمیش کنه و جار بزنه.

  پاسخ

  +31 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۷:۰۷ ب.ظ:

  اسلحه دستش میگیره میبندت به رگبار؟!!!!!!
  آقایون و خانمای عزیز خداییش این اخبار رو کی توی گوشتون کرده؟ بابا نا امنی ها توی کل دنیا هست، اگه اونجا هفته ای ۱۰ تا درگیری مسلحانه هست، توی کشور خودمون مطمئناً بیشتره. حالا چون تو اخبارمون خبری منتشر نمیشه، دلیل بر نبودش نیست. (من خودم متولد و بزرگ شده یکی از شهرهای نا امن ایرانم(اهواز))
  یکمی سر از زیر لحاف در بیارید ببینید اطرافتون چه خبره، کلاً اطلاعاتتون خلاصه شده تو اخبار شبانگاهی شبکه ۳ و خلاااااص.
  در ضمن اصلاً متوجه سوالات نشدم. فکر کنم خودت هم از اول بخونیشون متوجه اشتباهت بشی. من میگم اونجا کسی نمیاد به نوع لباس پوشیدنت گیر بده. همینطوری هم هست. من خودم شاید خیلی موافق همجنس گرایان نباشم ولی دلیلی هم نمیبینم بهشون گیر بدم و سرکوبشون کنم.
  تا وقتی به امنیت مالی و جانی من صدمه ای نرسوندن چرا باید محکومشون کنم؟
  داشتن حیوان خانگی اینقدر بده که اونو مقایر با مصادیق انسانی و آزادی میدونی؟!!! (۳ تا علامت تعجب گذاشتم که بدونی از فرط تعجب نمیتونم جوابتو بدم)

  من مخالف اعلام نظر دوستان نیستم و معتقدم هر کسی میتونه اعلام نظر بکنه ولی دلیلی نمیبینم وقتی اطلاعات در موردی کم باشه، نیاز به ابراز وجود پیدا کنید.
  خود من هم در خیلی از پست های سایت بیست نیازی نمیبینم نظر بدم ولی نمیدونم چرا یکسری دوستان علاقه دارن هر بار چیزی به ذهنشون خطور میکنه بیان با بیان اینکه اینها تفکر کل مردم ایرانه اونو بیان کنن.

  -25 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ:

  بله اقا مهرداد خوش خیال بنده اونطرف هم رفتم و مدت نسبتا زیادی هم اونجا بودم
  و خواهشا در مورد دیگران از روی … معده با اطمینان کامل حرف نزن چیزی که واضح و مبرهن است این است که هر جایی و هر مملکتی قوانین و خوبیها و بدیهایی دارد و خواهشا اگر ایرانی هستی ایرانتو قبول کن وگر نیستی به ایران با چشم احترام نگاه کن و در پایان نظرت رو به فرمایشی از امیرالمومنین علی (ع) جلب می کنم:
  علی علیه السلام در گله ای از اصحاب علل پیشرفت دشمنان و عقب افتادن یارانشان را چنین بیان داشتند: سوگند به خدا می بینم که این قوم به زودی بر شما چیره شوند بخاطر اجتماعی است که انها بر باطل خود دارند و تفرقه ای که شما در حق دارید شما در راه حق از امام خود نا فرمانی می کنید و انان در راه باطل مطیع رهبر خویشند انان امانتدارند و شما خیانت می ورزید و به جهت اینکه انان در شهرهای خود درستکارند و شما اهل فساد.

  پاسخ

  +25 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ق.ظ:

  حجت جان میشه بگی منظورت از اونجا دقیقاً کجاست؟ کلاً سطح حرف زدنت که در حد …… و فکر نکنم تو یکی با این دیدگاهت مدتی رو بیرون ایرون بوده باشی پس بیخودی نیا شعار بده و با توهین نکن.
  اینکه میگی ایرانیتو قبول کن باید بگم این ماییم که داریم اعلام میکنیم ایرانی هستیم ولی امثال شما بارها نشون دادید که هیچ احترامی برای ایران و ایرانی قائل نیستید و هر کسی رو که وطن پرسته رو با القاب خس و خاشاک معرفی میکنید.
  داداش من شما بیا ایران رو قبول کن و اینقدر فرهنگ منحوط قاطی فرهنگ اصیل ایرانی نکن.

  -28 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ:

  بله اقا مهرداد در کشور مالزی ازدواج با شیعیان ممنوع شده سرتو از زیر خاک بیار بیرون

  پاسخ

  +23 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ق.ظ:

  خوب متاسفانه به خودم قول داده بودم با متعصبین ….. بحث نکنم ولی باز اینکارو کردم.
  شمایی که ادعات میشه خیلی سرت میشه، با فهم، همه چیز دون، چرا اینقدر سعی میکنی با دروغ گفتن حرفات رو اثبات کنی؟
  چرا اینقدر مردم رو مثل خودت فرض کردی؟ مردم که ……….
  تو مالزی هیچوقت قانون ممنوعیت ازدواج با شیعیان نبوده و نخواهد بود. میتونی لینک زیر رو بخونی.
  http://isna.ir/fa/news/92052715101/%D9%85%D9%81%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%DB%8C%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC
  این از خبرگزاری ایسنا هست. یک مفتی مالزیایی پیشنهاد داده به مردم که اینکارو نکنن که مشکلی برای هماهنگی پیش نیاد.
  میدونستم سرت نمیشه ولی نه دیگه تا این حد که اخبار رو هم اشتباه بخونی.
  خجت جان عزیزم بدون داری با کی بحث میکنی. هیچ وقت خودت رو همسطح من ندون و انقدر دروغ تحویل مردم نده.
  دیگه هم جواب ات رو نمیدم. مردم خودشون عاقلن و میدونن کدوم یکی داره درست میگه.

  -5 Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۳:۲۱ ب.ظ:

  آقای مهرداد مگه من چی گفتم من ازت سوال پرسیدم گفتم رفتی اون ور که این قدر محکم در مورد سوریه و غرب حرف میزنی؟؟
  خودت با تناقضی که تو حرفات هست خودت رو زیر سوال بردی…
  تو به من میگی جایی رو که ندیدی در موردش محکم حرف نزن در صورتی که خودت ندیدی ولی چنان با اطمینان حرف میزنی که انگار اصلا اون جا به دنیا اومدی… من اصلا کاری با تو ندارم ولی خیلی برام جالبه که تحت تاثیر رسانه های فارسی زبان مثل بی بی سی و من وتو و صدای آمریکا و … این قدر جسورانه و گستاخانه نظر میدی
  در ضمن در مورد این جملت:( تا وقتی به امنیت مالی و جانی من صدمه ای نرسوندن چرا باید محکومشون کنم؟) اینو باید بگم که اگه ما بخوایم این قدر به محیط اطرافمون بی توجه باشیم اونوقت با حیوانات چه فرقی داریم که تا وقتی که در خطر نباشن کاری با کسی ندارن؟؟؟
  در ضمن باید بگم همون خبری رو که آدرسش رو گذاشتی لااقل کامل خبرو بخون بعد بیا نظر بده…توی خبر نوشته که توی یکی از ایالت های مالزی ازدواج با شیعه مذهب ها و پذیرش دانشجو های شیعه ممنوع شده(خبر رو تا آخر بخون تا ببینی)
  در ضمن به حجت میگی :( کلاً سطح حرف زدنت که در حد …… و فکر نکنم تو یکی با این دیدگاهت مدتی رو بیرون ایرون بوده باشی پس بیخودی نیا شعار بده و با توهین نکن.))
  اولا اونی که دیدگاه و سطح حرف زدنش گستاخانه هست شمایی نه حجت…درود بر حجت
  دوما معلومه که این قدر ایران و ایرانی رو قبول نداری که فک میکنی خارج رفتن یه ارزشه و هر کی رفته اون ور حتما یه آدم خیلی فهمیده ای بوده…
  سوما شما که خیلی از توهین بدت میاد از اولین پیام تا آخرین پیامت پر از توهین به افراد و اعتقاداتشون هست…
  اگه جوابت رو نمی دادم فکر می کردی حق به جانبی ولی از این لحظه به بعد جواب تو رو دادن وقت تلف کردنه….

  پاسخ

  +33 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۷:۵۶ ب.ظ:

  من نمیدونم شما اینقدر بی سوادی یا خودت رو به بی سوادی میزنی؟!!!
  من کجای حرف من ضد و نقیضه؟ کجا گفتم بیرون ایران نبودم؟!!!
  حالا به فرض من بی بی سی میبینم، تو که کلاً درگیر اخبار شبانگاهی هستی که.
  و البته اینکه میگی باید به محیط اطرافمون بی توجه نباشیم، با اینکه در زندگی مردم دخالت کنیم خیلی فرق میکنه.
  امثال شماها عادت کردین برای مردم تصمیم بگیرید، به جای مردم فکر کنید و هر چی رو دوس داشته باشید دیگران باید انجام بدن.
  در مورد خبر هم باز برو از اول بخون شاید اینبار متوجه بشی چون به نظر هنوز متوجه کل خبر نشدی (شانس آوردیم ۷ خط بیشتر نیست، اگه بیشتر بود میخواستی چکار کنی؟) عزیزم این عدم ازدواج قانون کشوری نیست، یک جای مذهبی (مثل حوزه علمیه) اینو اعلام کرده در مورد دانشجو شیعه هم بله چند دانشگاه تو مالزی این قانون رو برای خودشون گذاشتن (در ایران این قانون برای تابعین دیگر ادیان به شکل وحشتناکتری اعمال میشه) ولی فرزندان ۲ تا از همکارهای من دارن تو مالزی تحصیل میکنن.
  در مورد من هم نیازی نیست نظر بدی چون در حدی نیستی. امثال شما متحجرین فقط یک قانون دارید و اونم اینه که هر کسی مخالف نظراتتون باشه رو کلاً انسان حساب نمی کنید همونطوری که برای ۹۰ درصد مردم ایران احترام قائل نیستید.
  هیچ جای صحبتهای من گفته نشده من خارج رفتن رو ارزش میدونم ولی با این حرفام دارم ذهن مردم رو نسبت به دروغ های شما روشن میکنم.
  در مورد توهین به اعتقادات افراد فکر کنم منظورت فقط خودت و حجت بودید و بخاطر همینه که کلاً اعتقاد شما اینه که دیگران رو نفهم حساب کردین. شما اعتقادت توهینه پس انتظار داری من بتونم راحت بپذیرمش؟
  محمد جان برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه. این سایتها هم به شما نیومده. برو سایت لبیک دات کام با امثال خودت سر کن و اینجا هم وقت مارو تلف نکن.
  بدرود

  +22 Vote -1 Vote +1
  نسیم پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲:۰۴ ب.ظ:

  باهات کاملاکوافقم

  پاسخ

  +43 Vote -1 Vote +1
  نفس پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۸:۱۹ ب.ظ:

  حجت خوب کاری میکنن با درس خوندن دخترای محجبه مخالفت میکنند. دستشون هم درد نکنه. چشمشون کور اگه دلشون خیلی حجاب میخود پاشن بیان ایران. چطور مسیحیهای بیچاره که اینجا هستن مجبورن حجاب داشته باشن اونا هم که اونجا هستن نباید حجاب داشته باشن چطور حجاب برای کشور ما قانونه تو کشور اونا هم بی حجابی قانونه. اونا میخوان از امکانات کشورهای پیشرفته استفاده کنن بعد قانونشون رو زیر پا بزارن.

  پاسخ

  -47 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ:

  پس خواهشا … نزنید بگید اونجا ازادی هست اینجا نیست پس متوجه بشید که هر جایی قوانین خودشو داره اگه دوست داری مثل اونا زندگی کنی و همجات بیرون باشه برو خارج

  پاسخ

  -24 Vote -1 Vote +1
  Ali پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۳:۴۵ ب.ظ:

  تو که اینجوری میگی چرا اینجا موندی ؟
  زندگیتو تلف نکن پاشو برو

  پاسخ

  -1 Vote -1 Vote +1
  رامین پاسخ در تاريخ مرداد ۷م, ۱۳۹۴ ۴:۰۱ ب.ظ:

  الان کدوم اینا دروغ بوده ؟

  +22 Vote -1 Vote +1
  سیمین پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ:

  ماشاا… رکورد منفی
  پس دیگه حرف نزن

  پاسخ

  -37 Vote -1 Vote +1
  نوید پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۳:۵۴ ب.ظ:

  اگه رکورد های منفی به میلیارد هم برسه حق سر جای خودشه و باطل هم سر جای خودش…

  پاسخ

  +22 Vote -1 Vote +1
  سیمین پاسخ در تاريخ شهریور ۶م, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ ق.ظ:

  و هر آنکس که گفت “انا الحق” بدانید که باید از او پرهیز کنید

  -22 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ب.ظ:

  کتاب قران مجید : بلکه بیشتر انها نمی فهمند .(بل اکثرهم لا یشعرون) هیچ وقت کثرت دلیل بر حق بودن نیست

  پاسخ

  +21 Vote -1 Vote +1
  سیمین پاسخ در تاريخ شهریور ۶م, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۹ ق.ظ:

  حجت مردم از تو متنفرن مثل احمدی نژاد و سوریه دیگه رکورد منفیات تو کتاب گینس ثبت شد آقایی که خودتو با شعور میپنداری!!!!
  نکنه مردم شعور ندارن که بهت منفی میدن

  +14 Vote -1 Vote +1
  پرواز پاسخ در تاريخ مهر ۱م, ۱۳۹۲ ۱:۵۷ ب.ظ:

  در پاسخ به حجت عزیز :
  بهتر نیست اول غرب رو با ایران مقایسه کنید بعد معنی ازادی رو بررسی کننید:
  ایا در ایران ازادی هست :
  ۱- جایی که اگر حجاب نداشته باشی حق تدریس نداری
  ۲- جاییکه حق داری به فلسفه و اعتقاد جهانی توهین کنی ولی ازاد نیستی که …………
  ۴-جاییکه حق ازدواج با اقلیتهای مذهبی رو از بین بردن
  ایا در خارج فرهنگ و انسانیت وجود دارد :
  ۱- جاییکه با حیواناتی همچون ….. ملعون که کلی مردم و انسان بی دفاع رو در جریانات انتخابات با تیر میزنند و بعد در شبکه هایشان به عنوان مبارز مصاحبه می کردند
  ۲ – جاییکه با ………. مانند ……….ک…………در برنامه هایشان……………
  واقعا برای یک لحظه هم که شده به خودمون بیایم و ساده لوح نباشیم اگه جلوی این توهین ها رو نگیرن کار مثل ایران به بهایی سوزی هم میرسه

  پاسخ

  +3 Vote -1 Vote +1
  خشایار پاسخ در تاريخ تیر ۱۳م, ۱۳۹۴ ۱:۵۸ ق.ظ:

  دوست عزیز اسیر بازی رسانه شدی؟ اگر یک یا دو کشور در غرب حجاب در دانشگاه رو ممنوع کردن تو بقیه ۹۰درصد اروپا و همه آمریکا دانشجوها واشه ظاهر و دینشون کاملا آزادن. و حتی جایی که ممنوعه فقط برای دانشگاهه و آدم با حجاب همه حقوق شهروندی رو داره اما در کشور ما اقلیتهایی هستن که حق مدرسه رفتن هم ندارن. حتی جرئت ابراز عقیده ندارن. این همه آدم غربی مسلمون شدن و تبلیغ اسلام هم کردن چی شد؟ اونی که اینجا تغییر دین داد چرا اعدام شد پس؟!!میتونی تصور کنی یه یهودی پسرش رهبر ایران بشه؟اما یه شیعه زاده رهبر بزرگترین قدرت جهان آمریکاست. بیدار شو. اسیر پروپگاندای سیمای ایران نباش

  پاسخ

 4. +44 Vote -1 Vote +1
  فروغ گفت :

  فکر کنین که اگر قرار بود الان یه کتاب آسمانی نازل بشه برای ایرانی جماعت،
  پروردگارعالم توش چه وعده ها و هشدارهایی را برای بهشت و جهنم میدادند؟

  · ای کسانی که ایمان آورده اید . چه میدانید بهشت چه جور جائیست . در آنجا پارکهایی هستند که میتوانید در آنها با اهل بهشت آب بازی کنید
  به شما نوت بوکی میدهیم با ۷۲ نرم افزار رایگان و ۷۲ Gig اینترنت رایگان بدون فیلتر که در همه جای بهشت آنتن میدهد.
  بر بام هر خانه ای در بهشت ۷۲ دیش ماهواره قرار داده ایم که بهشتیان میتوانید با هر یک ۷۲٫۰۰۰ کانال بگیرند، همانا در بهشت بر روی دیشهای شما پارازیت نمی اندازیم و کسی دیشهای شما را جمع نخواهد کرد.
  در آنجا دکه هاییست که میتوان از آنها روزنامه ها و کتابهایی خرید که سانسور نشده و جز حقیقت در آن نوشته نشده است.
  در بهشت مرغهایی برای بهشتیان قرار داده ایم که فرت و فرت تخم میکنند، تخمهایی دو زرده و سه زرده و وقتی آنرا بشکنید از آن املت بیرون میاید و اهل بهشت هیچ گاه از خوردن آنها سیر نمیشوند.
  در بهشت جویهایی از مارتینی، اسکاچ و ابسلوت برای اهل بهشت جاریست که وقتی از آن بخورید مست میشوید و عقل از سرتان میپرد و حال میکنید.
  در بهشت هواپیماهایی برای مومنین قرار داده ایم که تاخیر ندارد و سقوط نمیکند و نیازی به لوازم یدکی ندارد.

  و اما شما ، ای کسانی که ایمان نیاورده اید در جهنم هرگونه خوشی بر شما حرام است، فقط مداحان در جشن آن هم به شرطی که شما را به گریه اندازند.
  در جهنم زیبایی بر شما حرام است، همانا در آنجا غولانی پر هیبت و زشت از زن و مرد را بر شما قرار داده ایم ، کماندو سیرت بی بصیرت که اگر یک تار مویتان بیرون باشد پایتان را فلک میکنند و به ازاء هر تار مویتان ۷۴ ضربه شلاقتان میزنند.
  در جهنم اینترنت پر سرعتی برای گناهکاران قرار داده ایم که با آن جز در سایتهای تبیان و دارالحدیث و الکوثر نتوانند بروند و هر جای دیگری که بروند بنویسد ” دسترسی به تارنمای فراخوانده شده امکان پذیر نمیباشد” باشد تا جانشان درآید(از بس سرعتش بالاست و تو چه میدانی اینترنت پر سرعت یعنی چه).
  در جهنم دیشهایی از برای جهنمیان قرار داده ایم که بیست و چهار ساعته روی آن پارازیت است تا ببینند و حرص بخورند، همانا ما قادر و توانا هستیم بر پارازیت انداختن .
  در آنجا دکه هایی از برای اهل جهنم قرار داده ایم که در آن جز کیهان نفروشند و وقتی آنها را ورق زنند از میان اوراق آن بوی تعفن به مشام رسد و.در جهنم ماهی ۶۰ لیتر بیشتر بنزین به شما نمیدهند و از برای آن باید ساعتها در صف بایستید و توی سرتان بزنند و چشمتان کور شود میخواستید نیایید جهنم.
  در آنجا جویهایی جاریست از ماءالشعیر که هر چه از آن بخورید مست نشوید و سر کار بروید.
  جهنمیان را در هواپیماهایی از مدل توپولوف یا آنتونیوف روسی مینشانیم و بر بالای جهنم میگردانیم که تکان تکان میخورد و از چهار ستونش صداهای عجیب و غریب و ترسناکی می آید و آنها را جان به لب میکنیم، آنگاه هواپیما را با سرعتی وصف ناپذیرساقط کرده، همه شان را میکشیم و دوباره زنده شان کرده و باز در همان هواپیمای از رده خارج و کهنه هزاران بار تعمیر شده می نشانیمشان و ……….ای ایمان نیاورندگان… وبدانید و آگاه باشید…..مردمانی از جنس خودتان بر شما مسلط خواهیم نمود که همانا بیش از این شایسته نمی باشید…و جزای متخلفان و ناسپاسان به غیر از این نمی باشد… که بسوزند در آتشی که خود بپا کرده اند در آن سالهای دور…که به هم وعده های پوچ دادند…و به آن عمل نورزیدند… و مکر کردند… و ب۳۰۹۱۱۹ا نام پروردگار سخن های فریبکارانه بر پا داشتند… و نترسیدند از غضب پروردگارشان… و نان دین خوردند… و ایمان فروختند… و روزی رسد که در آتش اعمال خویش بسوزند… بقیه اش هم دیگه خیلی تکراری میشه …یک نگاهی به دور و برتون بیندازید خودتون می فهمید جهنم چه جور جائیست…

  پاسخ

  -26 Vote -1 Vote +1
  آرش پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ:

  بهشت و جهنم رو چقدر حقیر دیدی

  پاسخ

  +35 Vote -1 Vote +1
  فروغ پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ ق.ظ:

  آقای آرش عزیز جهنم مکانی جغرافیایی در جایی نیست..بلکه حالتی از روان ناراضی است.رضایت درون یعنی بهشت…

  پاسخ

  -26 Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲:۴۶ ب.ظ:

  فروغ خانم شما که میگی رضایت درون یعنی بهشت یعنی ما باید رضایت درون رو به هر قیمتی به دست بیاریم؟؟؟….
  مثلا درونمون این طور رضایت میده دل یکی رو بشکونیم دلشو بشکونیم اگه درونمون رضایت میده دزدی کنیم دزدی کنیم اگه درونمون رضایت میده سر مردم کلاه بذاریم کلاه بذاریم…این میشه بهشت؟؟؟

  +35 Vote -1 Vote +1
  فروغ پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۳:۵۵ ب.ظ:

  آقای محمد میشه دوباره خودتون بخونین چی نوشتین؟مگه کسی اگه دزدی کنه رضایت درون داره؟کسی که دل بشکنه رضایت درون داره؟یا شما متوجه معنی رضایت درون نشدین یا طنز نوشتین.

  -36 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳ ب.ظ:

  نه بابا

  +15 Vote -1 Vote +1
  آرمیا 50 پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۵:۰۹ ب.ظ:

  که بهشت را به بها بدهند… و به بهانه ندهند…

  -14 Vote -1 Vote +1
  قلی پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۹ ق.ظ:

  من کتاب اسمانی ترا خواندم و به کلام تو ایمان اوردم . بعد از این دستور میدهم کلام تو در تمام مدارس
  کشور تدریس شود و هر کس از خواندن این کلام به حق امتناع کند او را گردن بزنند . باشد که همه
  به راه راست هدایت شوند

  پاسخ

  +21 Vote -1 Vote +1
  آرمیا 50 پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ب.ظ:

  فروغ خانم…. آب باید ریخت رو دستت … رو دست دانته… کمدی الهی بهشت و جهنم.. باید برن جلو…. قشنگ .. تفسیر کردی…

  پاسخ

  -39 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  متاسفم خیلی ضعیف بود

  پاسخ

  +34 Vote -1 Vote +1
  فروغ پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ:

  آقای حجت یکی از نعمتهای زیبای خدا تفاوت سلیقه هاست…متاسف بودن برای شنیدن نظر مخالف دور از قدرت بالا است.نظر مخالف رو باید شنید یا نقد منطقی کرد تا طرف مقابل قانع بشه یا دید خود شخص تغییر کنه و به دنبال درستی مطلب بره.بهترین نعمتها منطق بالاست.پیروز باشید.

  پاسخ

  -28 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ب.ظ:

  خوب نظر منم ابراز تاسف بوده

  +12 Vote -1 Vote +1
  سارا پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۳:۱۱ ب.ظ:

  قیامت شد هر چی با خودم فکر کردم دیدم از نظر مردم وجامعه جهنمیم پس منتظر حسابرسی نشدم به سمت جهنم راه افتادم دم درب جهنم دربان جلوی من را گرفت و پرسید کجا می ری گفتم جهنم گفت اهل کجایی وقتی جوابم رو شنید باخنده گفت برو بهشت فکر کردی تا حالا کجا بودی !!!!
  خیلی جالب بود مرسی فروغ جان

  پاسخ

  +8 Vote -1 Vote +1
  فروغ پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۳:۲۳ ب.ظ:

  مرسی سارا جون قشنگ بود مطلبت.

  پاسخ

  -5 Vote -1 Vote +1
  سیاه ترازمشکی پاسخ در تاريخ مهر ۱۰م, ۱۳۹۲ ۶:۵۷ ب.ظ:

  انشاتاچندشدی؟

  پاسخ

  +1 Vote -1 Vote +1
  اهورا پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۴ ۱:۱۷ ب.ظ:

  سلام
  من نه مذهبیم نه لامذهب
  شاید هم اصلا نظر من نشون داده نشه ولی در جواب به فروغ و مهرداد
  هرجای یه قانون و یه نظمی داره با یه فرهنگ و یه دین اما ما ایرانیم میدونید یا میتونید این کلمه ایران رو هضم کنید؟با تمدن ترین کشور…کشوری که هیچوقت در طول تاریخش بت پرست نبود…کشوری که از همون اول هم زنان و مردانش باحجاب بودن…بخدا کشورهای دیگه هم زیاد فرقی با اینجا ندارن
  اگه اونا چه میدونم مارتینی و اسکاچ و فلان و بهمان میخورن خوب دین ما ممنوعش کرده حالا شما میخوای بخوری خوب بخور ولی اگه اون دنیا هم بود خودت تقاصش رو بده…فقط خودت
  آره اینجا مشکلات زیاده …میدونم…بنزین نیست… هواپیما کهنه هستن و….ولی وجدانا خودتون بگید این مشکلا رو کی واسه این کشور درست کرده ها ؟؟؟غیر از همون کشورهای که شما آرزو زندگی کردن توی اونا رو داری؟؟؟
  شماها که دارید مملکت خودتونو میزنید خوب چرا نمیگید از جای دیگه ای میسوزیم؟؟؟چرا نمیگید مشکل ما چیز دیگه ایه؟؟؟ چه میدونم پول ندارید یا هر چیز دیگه ای؟؟؟
  آقایان خانما هرکی کشورشو نمیخواد خوب بره هرجا دلش میخواد
  دینتو نمیخوای خوب برو اون کشور مثلا رویایت و اونجا هر چیزی خواستی بپرست
  میگی آزادی؟؟؟ ببینید آزادی اونا اینه که گرون ترین غذاشون سوپ جنین انسانه….باور ندارید تو همین اینترنت سرچ کن
  فروغ تو انقد بچه ای که کل مشکلت سرعت اینترنته…تو که انقد فکرت کوچیکه چرا به اعتقادات مردم توهین میکنی؟؟؟
  مهرداد داداش توچرا روشن فکر بازی در میاری؟؟؟چرا نمیبینی دارن دور تا دور همین ایران قتل و غارت میکنن
  دوس داری اینجام اون آزادی که تو میخوای باشه ولی در عوض خانوادتو داعش و طالبان و ریگی و…. ترور کنن؟؟؟ مرده شور اون آزادیو ببره…ترجیح میدم تو یه ده کوره باشم ولی جایی نباشم که حتی بچه دبستانیهاش هم با اسلحه برن مدرسه و بزنن همه رو بکشن فقط به اسم آزادی
  کمی واقع گرا باشید….درسته اونا از لحاظ تکنولوژی ازما سرترن ولی بدونید ماهم غارنشین نیستیم
  در آخر میخوام بگم بخداوندی خدا من فقط و فقط یه دانشجو هستم همینو بس ولی و میدونم که چقدر تو کشورم کمو کاستی هست ولی ماهم چیزایی داریم که خیلی کشورا آرزوشونو دارن مثل امنیت و واسه همین امنیت اگه روزی لازم باشه منم پوتین میپوشم میرم جنگ
  موفق باشید…

  پاسخ

 5. +18 Vote -1 Vote +1
  اشکان گفت :

  عااااااااااااااااااااااااالی فوق العاده دمت گرم

  پاسخ

 6. +13 Vote -1 Vote +1
  حسین گفت :

  گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

  پاسخ

 7. +27 Vote -1 Vote +1
  اسدی گفت :

  من شاید سوادم خیلی به این دعواهای سیاسی نرسه ولی یه چیزی رو می دونم که بالاترین خطا اینه دیگه تو این عصر با چشمت ببینی و با گوشات بشنوی ولی بازهم انکار واقعیت کنی .اگه خارج بده برای همه بده .یارو رئیس فلان شرکت” بوقه” از کل سال ۹ماهش خارجه .حالا چه برای دیپلماسی چه برای …
  یارو فلان وزیر” بوقه” تو استخر مختلط در خارجه ……؟می کنه ازش فیلم میگیرن ارسال می کنن همه شهادت می دن بعد همونا میگن خارجه بده؟! یارو فلان بازیکن تیم ملیه همش خارجه هستو تریپ خارجی ها رو داره میگن خارج بده و از همون یارو تو ایران برای قهرمانی و پهلوانی و ….کلی تقدیرو تشکر و سکه و ….اره خارجه بده ولی اگر اعتقادات دینی رو به درستی در طرف فرهنگسازی کنن می تونی خوب باشی ولی از خوبیهای خارجه حداکثراستفاده رو به نفع خوت بکنی .
  دیگه کمکم داریم به گوشا و چشمامونم شک می کنیم.خوبه یه کم واقع بین باشیم

  پاسخ

 8. +18 Vote -1 Vote +1
  از دیار آشتی گفت :

  برهنگی بیماری عصر ماست، به گمان من، تن تو باید برای کسی باشد که روحش را برای تو عریان کرده است.
  انسان باش زیرا گرسنه بودن و در فقر مردن هزار بار قابل تحمل‌تر از پست و بی‌عاطفه بودن هست

  پاسخ

  -12 Vote -1 Vote +1
  نسیم پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲:۰۲ ب.ظ:

  شادی با مستی شراب یه خلصه اس که بلاخره ازبین میره
  اگه خارج وآزادی هاش خوب بودالان یک چهارم مردمش همب نبودن
  ماایرانی ها یه عمره داریم اشتباهاتمون روپای دین میزاریم
  ما از۳۰۰سال پیش داریم به فرهنگ ودین اسلام روچپکی عمل میکنیم حالاکه گندزدیم به همه چی راه افتادیم غلت های خارجی ها روتکرارکنیم
  خارج اگه جایه خوبیه چراآنجلیناجولی تاحالا۴بارخودکشی کرده؟
  اون که خارجیه

  پاسخ

  -15 Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۲:۴۱ ب.ظ:

  امیدوار شدم هنوز آدمای فهمیده ای مثل نسیم خانم وجود دارن…

  پاسخ

  +18 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۷:۱۲ ب.ظ:

  و البته جای نا امیدی هست وقتی انسان های احمقی هستند که دیگران را به نفهمی محکوم میکنند. نه آقا محمد؟

  -9 Vote -1 Vote +1
  نوید پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۴:۲۹ ب.ظ:

  اونایی که منفی دادن و ادعای عاقل بودن می کنن بیان با دلیل عقلی منفی دادن هاشون رو توجیه کنن شاید نظر ما رو هم برگردونن…

  پاسخ

  -14 Vote -1 Vote +1
  Ali پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۴:۳۴ ب.ظ:

  نگفتی از چارلی چاپلینه

  پاسخ

 9. +18 Vote -1 Vote +1
  علی رضا گفت :

  به نظر من متن مورد اشاره با دید طنز هیچ مشکلی ندارد و بسیاری از مسائل رو به صورت زیبایی به نقد کشیده است و پیامی را منتقل کرده. دوستانی موضوع را به مقایسه خارج و داخل تبدیل کرده اند که منظور مقاله این نیست بلکه گفتار دروغ و تفکرات متوهم و باورهای خرافاتی ها رو زیر سؤال برده است. منظور آنست جانا هر چه بهت میگویند باور نکن متاسفانه ما ایرانیها عادت به تحقیق و تجسس نداریم همیشه هر چی بهمون بگویند درست میدونیم چه از طرف تلویزیون یا روزنامه داخل باشد چه از طرف خارجیها. مشکل از ماهاست. حاج اقا و همفکرانش که به این مقاله معترضند مثل کبکی که سرش رو زیر برف کرده واقعیات رو با پاک کردن مسئله ندید میگیرند. عده ای هم از آنطرف افتاده و همه چیز رو سیاه نمایی میکنند و بد نشان می دهند که این هم بی انصافی است. اگر هم مشکل است از خود ما بیشتره که این مشکلات بوجود آمده

  پاسخ

  -21 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ:

  من فقط اینو می دونم که هیچ گربه ای واسه رضای خدا موش نمی گیره و مطمئنم اگه کمی خودمون رو باور کنیم و قانون مدار باشیم و به قوانینمون احترام بذاریم کشور خوبی داریم

  پاسخ

 10. -5 Vote -1 Vote +1
  حسن گفت :

  می دونی جهنم کجاست اونجایی که خدا به مسلمانایی مثل من(وشایدما)میگه مگه من چی براتون کم گذاشتم من که هرچی براتون خوب بود توی این دین قرار دادم حالا بایدغصه بخورید که چرا همش رو برعکس انجام دادیدو آدم هایی به قول شما کافرها درست انجام دادن

  خدا وکیلی از ماست که بر ماست

  پاسخ

  +21 Vote -1 Vote +1
  نلی پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۸:۳۸ ب.ظ:

  واقعا حسن چرا اسلام رو تحریف کردین؟ بقیه انسان ها رو زجر میدین و به نفهمی محکوم میکنین؟ چرا خودتون رو مسلمان میدونین در حالیکه جز زجر و ستم به انسانها نمیکنین؟ مسلمان واقعی اون آمریکائی هست که در مراسم خیریه شرکت میکنه و به فکر همسایه هاش و بچه های کوچیک و فقیر هست و در جشن شکر گذاری خودش رو با غذا خفه نمیکنه و با دعا در پیشگاه خدا غذاش رو آغاز میکنه و با خارجی ها در کشورش رئوفه و اغلب عطر خوب میده و شیک پوشه و علم و دانش رو در جهان رواج میده که بدون اون تو الان نمیتونستی بیای در چنین وب سایتی و بهش توهین کنی. هر چند هیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییچ امیدی ندارم که متوجه بشی

  پاسخ

  -20 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۲م, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ب.ظ:

  فیلم زیاد دیدی امریکا همون کشوری که برای اولین بار و تا حالا اخرین بار از بمب هسته ای استفاده کرد و کلی انسان بچه پیر زن و…. رو در یک ان کشت خوب فکر کن و بعد خوب جواب بده

  پاسخ

  +13 Vote -1 Vote +1
  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۵:۰۲ ب.ظ:

  کی گفته که مسلمونا بوی بد میدن و بد لباس میپوشن و مخالف علم ودانشن؟؟؟
  هر کی همچین رفتارایی داره مسلمون نیست..
  ۱- روایتی داریم که پیامبر اسلام(ص) می فرمایند از دنیای شما سه چیز رو دوست دارم: «عطر و زن و نماز».
  این یعنی که اسلام دنبال پاکیزگی و خوشبوییه
  در ضمن حتی از این حدیث می فهمیم که اسلام به هیچ وجه با تماس جنسی مخالف نیست
  همان طور که انسان دربر آوردن نیازش به خوردن ونوشیدن احساس شرمساری نمی کند,از نظر اسلام هیچ مانعی ندارد که انسان در بر آوردن نیاز جنس اش نیز بکوشد.از این رو انسان می تواند از راههای شرعی وبه طور مشخص,از رسیدن به این مقصود سخن به میان آوردوخواست خویش را در این زمینه به صراحت ابراز نماید. در زمینه توجه به بعد نیازهای جسمانی وارضای متعادل غرائز, چندین حدیث از پیامبراکرم(ص)نقل شده است.ولی در کنار این مسائل توجه به کمال روح نیز از مسائل مهم هست که می بینیم پیامبر در کنار مسئله ی غریزه ی جنسی از نماز نیز سخن به زبان میارند و این یعنی این که اسلام دنبال به وجود آوردن تعادل در مورد تمام مسائله…

  ۲-پیامبر اسلام می فرمایند:به دنبال علم حتّی تا چین بروید زیرا طلب علم بر هر مسلمانی واجب است و حقیقتاً فرشتگان، بالهای خود را برای طالب علم پهن می‌کنند به خاطر این که از آنچه دنبال می‌کنند (یعنی علم) راضی هستند.
  اینم در مورد علم…

  ۳-امام صادق علیه‏السلام : خداوند زیبایى و خودآرایى را دوست دارد و از فقر و تظاهر به فقر بیزار است. هرگاه خداوند به بنده‏اى نعمتى بدهد، دوست دارد اثر آن را در او ببیند. عرض شد: چگونه؟ فرمودند: لباس تمیز بپوشد، خود را خوشبو کند، خانه‏اش را گچکارى کند، جلوى در حیاط خود را جاروکند، حتى روشن کردن چراغ قبل از غروب خورشید فقر را مى‏برد و روزى را زیاد مى‏کند.
  پیامبر خدا صلی ‏الله ‏علیه‏ و ‏آله مردى را دیدند که موهاى ژولیده و جامه‏اى چرکین و سر و وضع نامرتّبى داشت، فرمودند: بهره بردن از نعمت‏هاى خدا و آشکار ساختن نعمت جزء دین است.

  من نمیدونم چرا این قدر در مورد اسلام دروغ به خورد جوونا دادن ولی دین اسلام دنبال آراستگی ظاهری هست ولی آراستگی ظاهری که در راستای اراستگی باطنی باشه…دین اسلام هر چیزی رو به صورت متعادل برای انسان قرار داده یعنی باید هر چیزی سر جای خودش باشه مسائل جنسی و دلبری دختر و پسر برای هم باید در چهارچوب خانواده باشه حجاب هم برای همینه که از نابودی خانواده و کمال انسان جلوگیری کنه و حجاب فقط برای زن نیست برای مرد هم هست مرد باید جلوی چشماش حجاب بذاره برا اینکه از نگاه حرام پرهیز کنه…

  رسول خدا(ص) از حضرت جبرئیل(ع) سوال نمود که آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟ جبرئیل فرمود: بله. (یکی از آنجاهایی که فرشتگان می‌خندند) زمانی است که زن بی‌حجابی و بدحجابی می‌میرد، و بستگان او را در قبر می‌گذارند و روی آن زن را با خشت و خاک می‌پوشانند تا بدنش دیده نشود. فرشتگان می‌خندند و می‌گویند: تا وقتی که جوان بود و با دیدنش هر کسی را تحریک می‌کرد و به گناه می‌انداخت(پدر و برادر و شوهرش و…از خود غیرت نشان ندادند) و او را نپوشاندند، ولی اکنون که مرده و همه از دیدنش نفرت دارند او را می‌پوشانند.
  امام صادق(علیه‌السلام) پوشیدگی شدید لقمان را از علل حکیم شدن وی می‌دانند. (قابل توجه کسانی که می گویند پوشش فقط برای زن است)

  پاسخ

  +4 Vote -1 Vote +1
  نسیم پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۹:۰۳ ب.ظ:

  ممنون که انقدربادلیل وقشنگ جواب دادیدبرعکس خیلی ها که فقط ظاهررومی بینن وزمانی که کم بیارن شروع به توهین میکنن

  +5 Vote -1 Vote +1
  اکبرم پاسخ در تاريخ فروردین ۳م, ۱۳۹۳ ۴:۴۵ ب.ظ:

  به نظرم در درجه اول سعی کنیم نژآد پرستیو بزاریم کنار و ارزش رو نه به ایرانی بودن و نه به آمریکایی بودن ندونیم. ارزش انسان فقط به انسانیتش هستشو بس.
  هم توی آمریکا هم توی ایران هم از اعراب انسان خوب و بد پیدا میشه
  تعصب داشتن برای وطن و میهن خیلی خوبه اما نه به قیمت این که انسانیت رو زیر پا بذاریم
  پس نلی اون آمریکایی رو که گفتی هر روز عطر میزنه و به فقیرا غذا میده و کلی کارای خوب میکنه میتونه هم آمریکایی باشه هم ایرانی هم آفریقایی.
  در ضمن طبق دینو مذهبی که دارم مسلمون واقعی فقط علی (ع) بودو اولادش. بقیمون خوبو بد بودنمون نسبی هستش
  یا علی

  پاسخ

 11. +10 Vote -1 Vote +1
  Mehdi گفت :

  Dostan aziz man alan hodode 9 sale ke dar keshvar kharej zendegi mikonam, Europa, Canada va USA ro zendegi kardam har kodom 2-3 sal. Shayad bazi az sokhane dostan dorost bashe che movafegh che mokhalef vali vaghean kharej engad ha ham ke migan bad nist, maslan too europa hamin france are ye seri moshkelat dare vali man belgium bodam va ostade mohajabe ham bod, to canada PhD khondam onja ham hich kasi kari nadasht ke u che dini dari ta zamni ke be digaran kari nadashti (ostad mohajabe va…) hata to univ ma masjed dashtim!!! yani mosalman ha goftan ma ye ja vase ebadat mikhaim va univ ok kard, va… are inja ham mahdodiyat hast va khayli chizaye dige vali shoma to gift shop ke beri aks obama ro ro badan hayvan vase fun va shokhi gozashtan va hezaran chize dige. in ha ham hezaran moshkel daran ama ghavanine khase khodeshon ham daran vali dar majmo in 9 sal va bodan to jame adam haye mokhtalef che arab che fars che injai va…in ro be man neshon dade ke khodai be hich onvan to khayli az masael ghabele ghiyas ba iran nist!!! va vaghean keshvare khareje ama bale moshkelat ham daran n. man nemidonam ma irani ha har ja ke mirim tavagho darim behesht bashe va 100% bi moshkel. be khodavandi khoda inja vaghean stress zendegi va khayli chizaye dige dar hade 0 hast. va 100 albate age tebghe ghavanine in ha bashi na bekhai ghanone iran ro ham inja piyadeh koni (motmaen hastam in ha ham badi adamashon ro nemikhan va ta be emroz hich kas be mane kale siyah gir nadade va hich moshkeli nadashtam (va 100 albate hame jaye kharej injori nist)

  پاسخ

 12. +4 Vote -1 Vote +1
  سلطان مشکی گفت :

  اقای حجت ازکامنتهات معلومه که چقدرعقده ای هستی
  معذرت اینقد رک حرف میزنم ولی واقعا بدون هیچ دلیل و مدرکی فقط دوسداری حرف خودتو بزنی
  یکم واقع بین باش
  ازون چشم و عقلی که خدابهت داده استفاده کن

  ورودی نداری اصلا دوست نداری واقعیت و بشنوی
  یکم بیشتر مطالعه کن
  اگه امریکا بمب اتم میسازه زن وبچه ها رو میکشه بس بشاراسد جنایتکار بمبای شیمیایی رو ازکجا اورده که ۱۵۰۰ نفرو به فجیع ترین وجه ممکن بخاکوخون کشید؟
  اون چشماتو واکن ببین صحنه جون دادن کودکان سوری رو وقتی دارن ازبمباران شیمیایی بشار زجرکش میشن
  توچی میفهمی اصلا
  ؟
  فقط حرف خودتومیزنی

  پاسخ

  -13 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ ب.ظ:

  اخه نفهم چکار به بشار اسد دارم من در جواب امریکا رو نقد کردم

  پاسخ

  -3 Vote -1 Vote +1
  روح ا... پاسخ در تاريخ شهریور ۶م, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ:

  نفهم تویی …………

  پاسخ

  +1 Vote -1 Vote +1
  اکبرم پاسخ در تاريخ فروردین ۳م, ۱۳۹۳ ۴:۳۴ ب.ظ:

  سلطان مشکی شما الان میخوای از آمریکا دفاع کنی یا به سوریه حمله کنی؟ موضعت رو مشخص کن داداش . هه

 13. +5 Vote -1 Vote +1
  Arad گفت :

  انشای قشنگی بود …………//////

  پاسخ

 14. +3 Vote -1 Vote +1
  ali گفت :

  دوستان عزیز کاری به غرب وآمریکا نداریم واقعیت این است که آن مدینه فاضله ای که ما بدنبالش بودیم امروز مارا به فقر وتنگ نظری کشانده است.ما سالهاست که مثل موش آزمایشگاهی همش در حال آزمایش هستیم .ماقرار نیست خود را با جامعه غربی مقایسه کنیم ما خود را با عقل ومنطق مقایسه می کنیم چه کسی پاسخگوی این همه هرج ومرج اقتصادی وفرهنگی است؟آیا فساد لجام گسیخته در جامعه را هم می توان انکار کرد؟آیا فقر ،بیکاری،اعتیاد،فحشا..اختلاس ودزدی را هم می توان انکار کرد؟چرا تا کسی زبان انتقاد باز می کندفکر می کنیددنبال فساد ،فحشا،تبعیض،وقوانین ضد بشری غرب است؟ می گویند عقل سالم در بدن سالم است اگر غرب همش غرق در فساد وفحشاست پس این کدامین بدن سالم است که هر روز دست به اختراعات واکتشافات می زند؟بازهم عرض میکنم با اینگونه مقایسه ها مخالفم حتی مثالی که شخصا زدم اما با معیار عقل ما کجاییم وبه کجا می رویم؟؟؟

  پاسخ

  -5 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ:

  مطلب مورد اشاره ایران رو با خارج مقایسه کرده بود

  پاسخ

 15. Vote -1 Vote +1
  سلطان مشکی گفت :

  بیست عزیز چراکامنتمو سانسورکردی؟

  پاسخ

 16. +13 Vote -1 Vote +1
  رضا گفت :

  من نمیدونم تا ی بچه تو امریکا کشته میشه تا چند هفته اخبار ایران پوشش میدن اما اصلا خبرهای ما بین خودمون هم درز نمیکنه
  یک سرباز چند سرباز دیگر را کشت شنیده بودی نه؟
  یک نیروی نظامی در یکی از روستاهای چهارمحال بختیاری بعد از کشتن سگ چوپان چون از گله محافظت میکرده و چوپان هم اعتراض کرده بهش شلیک کرده و کشتتش نشنیده بودی ؟

  یک گشتی بزنی میبنی ما هم قاتل بیشتر داریم هم نژآد پرست همه چیز ما کلا سره از اونا
  خارج جای بدیست چون مردم در انجا میفهمند ما خوبیم چون ………

  پاسخ

  -6 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ:

  چرا نمیری اونجا که بیشتر بفهمی

  پاسخ

 17. +8 Vote -1 Vote +1
  محمدرضا گفت :

  میدونید مشکل ما چیه؟؟
  مشکل ما خودمونیم … خودسانسوری داریم واسه همین بقیه راحت سانسورمون میکنن.
  وقتی اینقدر بی جنبه ایم که به نظرات همدیگه ، حالا چه متعصبانه، چه آزاد و چه به اصطلاح روشن فکرانه احترام نمیذاریم ، چه انتظاری از بقیه داری؟همین ماها هستیم که بعدا یه کاره این مملکت میشیم.
  من آزادم ، چون از کسی ترسی نارم ، من آزادم چو انسانم و انسانی عمل میکنم ؛ من آزادم چون نه کورکورانه اطاعت نمیکنم ، نه دین و بزور قبول میکنم و نه بی بند و باری غربو که بهش میگن آزادی…

  پاسخ

 18. +9 Vote -1 Vote +1
  سحر گفت :

  خوشم میاد این حجت از رو نمیره!

  پاسخ

  -9 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲ ب.ظ:

  خدا وکیلی برا همه نفراتی که به من منفی دادن متاسف نه برای منفی هاشون برای طرز تفکراتشون برای اینکه فکر می کنن که امریکا و غربیا عاشق چشم و ابروی مشکی ما هستن نه اینجوری نیست اونا فقط دنبال مقاصد و اهداف شیطان پرستی خودشونن و می خوان با تبلیغاتشون و امکاناتشون تفرقه بندازن و اخر سرهم مثل سوریه یک مشت افغانی و چچن و وهابی عربستانی و … و صد البته افرادی از خودمون رو بجون خودمون بندازن و زنده زنده بسوزونن متاسفم برای خودمون که اینقده توی اعتقاداتمون ضعیفیم و فقط همه چی رو تو بی بندو باری می بینیم متاسفم برای خودمون که با اینکه مسلمونیم ابروی مسلمونی رو بردیم با این تفرقه ای که داریم …. متاسفم برای همتون

  پاسخ

 19. -23 Vote -1 Vote +1
  حجت گفت :

  و در پایان برای افراد مجهول الهویتی مانند مفتی مهرداد از خدای بزرگ وار تقاای مقداری هرچند اندک عقل و فهم و شعور و هویت را دارم

  پاسخ

  +12 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ب.ظ:

  شعور خودت رو نشون دادی
  نباید بات بحث میکردم. تقسیر خودمه که آدم حسابت کردم.

  پاسخ

  +11 Vote -1 Vote +1
  مهدی پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۳:۴۸ ب.ظ:

  داش مهرداد چرا خون خودتو کثیف میکنی؟
  یعنی تو این امتیازهای منفی که بچه ها به امثال حجت و دوستای ماقبل تاریخش میدن رو نمیبینی؟
  تو اگه تا فردا هم تو گوشش بخونی حرف خودشو میزنه، این که این چیزا رو نمیفهمه
  فقط من از این متعجبم که همچین آدمایی که تا دیروز تلویزیون رنگی رو تهاجم فرهنگی میدونستن الان اومدن تو اینترنت نظر میدن.
  اگه دست اینا بود میگفتن تو این گرمای تابستون کولر نزنین، خدا خواسته ما گرما بکشیم تا گناهامون پاک بشه و بریم بهشت حالشو ببریم، بعدشم یه دعا درست میکردن و میگفتن اگه واقعا اعتقاد داشته باشی خنک میشی

  پاسخ

  -16 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ:

  برو کشکتو بساب

  +10 Vote -1 Vote +1
  مهرداد Mc پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۲:۲۵ ق.ظ:

  ممنون از مهدی عزیز ولی این حجت شوخی بدی بود که خدا با انسانیت کرد…
  اما با اون تیکه آخر پیامت خیلی حال کردم. خداییش عین واقعیته

  ((اگه دست اینا بود میگفتن تو این گرمای تابستون کولر نزنین، خدا خواسته ما گرما بکشیم تا گناهامون پاک بشه و بریم بهشت حالشو ببریم، بعدشم یه دعا درست میکردن و میگفتن اگه واقعا اعتقاد داشته باشی خنک میشی))

  -12 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  خدا رو شکر از اول هم نه اولاش ادم حسابت کردم ولی به مرور دیدم نیستی اول هم تو توهین کردی عددی هم نیستی

  پاسخ

  -13 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵ ب.ظ:

  گریه نکن زار زار می برمت بازار ….

  پاسخ

 20. +18 Vote -1 Vote +1
  حمید 68 گفت :

  قشنگ بود، با این جمله اش خیلی حال کردم:
  اما ما اگر یک تار مو ببینیم ، دچار لرزش می شویم ! بس که محکم است این اعتقاداتمان، مرسی

  پاسخ

 21. +15 Vote -1 Vote +1
  ننه عروس گفت :

  دوستان یه کلام هم از ننه عروس بشنوید :
  تا حالا نه کسی از بهشت اومده نه از جهنم که بدونیم اونجا چه خبر . پس در مورد مجهولات نمیشه نظر داد . اما ما اینهمه خارج رفته و خارج برگشته داریم پس چرا به معلومات موجود شک می کنیم ؟ چون دو تا گوش داریم که از مال الاغ هم پیشرفته تره !

  پاسخ

  Vote -1 Vote +1
  نوید پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۲:۵۳ ب.ظ:

  خیلی قشنگ بود

  پاسخ

 22. +11 Vote -1 Vote +1
  صدای اکثریت گفت :

  مشکل شما ها اینه که فک میکنین تافته جدابافته این بیشتر از همه میفهمین..حتی بعضیاتون فک میکنه بیشتر از خدا میفهمه….برای همه قانون تغیین میکنین… برای ازادی چارچوب تعیین میکنین خط قرمز میکشین…فک میکنین ما گوسفندیم همیشه نیاز به چوپان داریم بگه بهمون فلان کارو بکن فلان کارو نکن…
  ==============================================
  قسم به عزت و قدر و مقام آزادی که روح‌بخش جهان است، نام آزادی
  آن‌زمان که بنِهادم، سر به پای آزادی دست خود زجان شستم، از برای آزادی

  =============================================
  people should not be afraid of governments
  governments should be afraid of people
  =============================================

  پاسخ

  -11 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ:

  کی از ترس حرف زد

  پاسخ

 23. -12 Vote -1 Vote +1
  زهرا گفت :

  میدونید دوستای گلم!نظر من اینه که ما که خودمون قوانین و باور های خودمون رو به سخره میگیریم واسمشو طنز میزاریم دیگه چه توقعی از خارجی ها داریم !

  پاسخ

 24. -12 Vote -1 Vote +1
  نسیم گفت :

  آقای حجت ومحمدکامنت بدید خوشم میاد حق میگد بادلیل مهردادداره از فن مغالته استفاده می کنه

  پاسخ

 25. +5 Vote -1 Vote +1
  علی گفت :

  هرآنچه ( از فرهنگ ، تمدن ، آیین و … )نزد ملت هاست امروزه مقبولیت نسبی دارند . اشکال در این است که هر کس داشته خود د رکمال مطلق می داند ومال دیگری ناقص مطلق . ما ایرانی ها بایداز دیگر ملت ها هر آنچه خوب است را بگیریم وبه خوبی های خود بیفزاییم چه از فرهنگ عربی باشد ، چه از فرهنگ اسلامی باشد و چه از فرهنگ غربی باشد . والبته اگر منصفانه به این جوامع نگاه کنیم می بینیم که غربی به درصد زیادی از ما جلوترند . مخصوصا از این اسلامی ها . یک دلیلش هم این است که از کشور خود به غرب می روند وآنجا اقامت می گزینند ویک سری که در آنجا اقامت ندارند هم هرچند وقت یکبار دلشان هوای غرب می کند یعنی فیلشان هوای هندوستان می کند وبه آنجا هم می روند وخیلی هم به آنان خوش می گذرد. منتها برای مردم یک ریز از بدیهایش می گویند تا مبادا فیل آنها هم هوای هندوستان کند .خدا این بیماران را شفا دهد وآن خفتگان را خواب غفلت در آورد .

  پاسخ

  Vote -1 Vote +1
  اکبرم پاسخ در تاريخ فروردین ۳م, ۱۳۹۳ ۴:۲۳ ب.ظ:

  علی جان وقتی صحبت از غرب میکنید ربطی به دینو مذهب نداره. معمولا به اروپا و آمریکای لاتین میگن غرب. داداش شما بحث فرهنگو جغرافیا و دینو با هم قاطی کردی. در همون غرب هم مسلمون داره هم مسیحی هم بی دین. بهتره هدفتو از صحبت کردنت مشخص کنی در ضمن اسلام یک فرهنگ نیست . اسلام یک دین هستش و انسان های مختلف با فرهنگ گوناگون میتونن مسلمون باشند.
  یا علی

  پاسخ

 26. +3 Vote -1 Vote +1
  علی گفت :

  هرآنچه ( از فرهنگ ، تمدن ، آیین و … )نزد ملت هاست امروزه مقبولیت نسبی دارند . اشکال در این است که هر کس داشته خود را کمال مطلق می داند ومال دیگری راناقص مطلق . ما ایرانی ها بایداز دیگر ملت ها هر آنچه خوب است را بگیریم وبه خوبی های خود بیفزاییم چه از فرهنگ عربی باشد ، چه از فرهنگ اسلامی باشد و چه از فرهنگ غربی باشد . والبته اگر منصفانه به این جوامع نگاه کنیم می بینیم که غربی هابه درصد زیادی از ما جلوترند . مخصوصا از این اسلامی ها . یک دلیلش هم این است که از کشور خود مدام به غرب می روند وآنجا اقامت می گزینند ویک سری که در آنجا اقامت ندارند هم هرچند وقت یکبار دلشان هوای غرب می کند یعنی فیلشان هوای هندوستان می کند وبه آنجا هم می روند وخیلی هم به آنان خوش می گذرد. منتها برای مردم یک ریز از بدیهایش می گویند تا مبادا فیل آنها هم هوای هندوستان کند .خدا این بیماران را شفا دهد وآن خفتگان را ازخواب غفلت بیدار کند . با درود

  پاسخ

 27. +9 Vote -1 Vote +1
  مهدی گفت :

  کشور خارج جای بدیست!
  جای بدیست چون همان جاییست که وسایل به درد نخوری مثل موبایل میسازد تا از راز و نیاز غافل شویم و بیخود و بی جهت باهم در ارتباط باشیم و هی الکی اس ام اس بدهیم و ۱۰ تومن پولمون کم بشه
  جای بدیست چون خودرو و قطار و کشتی و هواپیما میسازد تا آسوده سفر کنیم و در سفر کشته نشویم و با این کار لقاء الله را به تاخیر می اندازد
  جای بدیست چون کامپیوتر و لپتاپ و تبلت و… میسازد تا به اینترنت متصل شده و بصورت مجازی در ارتباط باشیم و سله رحم را فراموش کنیم
  جای بدیست چون تلویزیون میسازد تا ما پای پای تلویزیون نشسته و الکلاسیکو و آکادمی گوگوش و … رو ببینیم و نمازمان قضا شود.
  جای بدیست چون ماهواره به فضا میفرستد و اوضاع جوی رو پیش بینی میکند و لذت دعای بارون رو از ما میگیرد
  جای بدیست چون…

  پاسخ

  -13 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ب.ظ:

  بقول ما اینقده جاجا نکن تخمت رو بزار دیگه مرغک کم …

  پاسخ

  -9 Vote -1 Vote +1
  یاسر پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ق.ظ:

  ایول پشتتم حجت آقا تا آخرش باش

  پاسخ

  +6 Vote -1 Vote +1
  مریم پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۳:۳۶ ب.ظ:

  حجت آب رو بریز همون جایی که ……..

  پاسخ

  +4 Vote -1 Vote +1
  رهگذر پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۶:۴۳ ب.ظ:

  این همه دعوا چیه ؟
  بابا جهان بینی و ایدئولوژی هاتون باهم فرق داره .
  یکی عاشق اختلاط و آزادیه ، میگه اونجا خوبه .
  یکی مقید به اصول روابط اسلامیه میگه بده .
  اول اصول خودتونو به هم بگید بعد بحث کنید.

  -2 Vote -1 Vote +1
  آریا پاسخ در تاريخ دی ۱۳م, ۱۳۹۲ ۲:۳۴ ب.ظ:

  اونوقت این … پدر سوخته یه سوزن هم نساختن!!!!
  در درجه اول ایرانی باشیم

  پاسخ

  +1 Vote -1 Vote +1
  اکبرم پاسخ در تاريخ فروردین ۳م, ۱۳۹۳ ۴:۱۵ ب.ظ:

  خسته نباشی آریا. ایرانی های اصیل در درجه اول میخوان انسان باشن و اولویت اولشون انسان بودنه نه ایرانی بودن

  پاسخ

 28. +7 Vote -1 Vote +1
  hamed گفت :

  تو این کشور ۷۵میلیونی حدود۵میلیون آدم است که از این وضع سود میبرند و منافع آنها درگیره وجود این شرایط است .هرچی بگید اینها دفاع میکنند.وقتی کارخانه پورشه میگه از ۲۴ سفارش گران قیمتم ۱۲تا مال ایرانه پس یه عده کمی دارند استفاده میکنند و شرایط برایشان ایده آل هستش و این اوضاع رو خیلی دوست دارند.بنده مادر خانمم درگیر یه بیماری هست و یه آمپول می خواهد که گیر نمی آید ویکسال وارد نشده امابیمارستانهای سپاه دارند و فقط برای اعضا خودشون استفاده میشه دکتر آدرس داده وگفته اگه آشنا دارین میتونه برایتون فقط از اونجا بیاره.پس خیلی ها همه چیز دارند و استرس هیچ کمبودی ندارند، دانشگاه و مسکن و ماشین و درمانشان سریع حل میشه حالا توقع دارید بگن اینجا و این شرایط بد است نه برای اونها همه چیز عالیه و اگر جور دیگه ای بشه شرایط بد میشه.کسی که منافعش درگیره هر چی بگی دفاع میکنه….

  پاسخ

  -6 Vote -1 Vote +1
  حجت پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۶:۵۱ ب.ظ:

  ان شالله خدا شفا بده وسلامت بشه ولی اقای عزیز بخدا من بجزحقوق کارمندی که دارم حدود یک تومن دیگه از هیچ منبع دیگهای حقوق ندارم و کار هیچکسی رو تائید نکردم فقط میگم که ما نباید گول تبلیغات غرب رو بخوریم و در پایان من سپاهی نیستم ولی چند بار کارم به بیمارستانهای سپاه افتاده خداییش از بیشتر بیمارستانهای دولتی بهتر و عالی تر و قیمت مناسبتری سرویس دادن خواهشن جو سازی نکنید

  پاسخ

 29. -4 Vote -1 Vote +1
  مجید گفت :

  بعضی از این افرادی که نظرات خودشونو دادند همگی از آنجمله کسانی هستند که……………… در زندان گوانتانامو به زن و مردش با هم تجاوز می شه و این اون آزادی ای است که این خانم نویسنده انشاء البته به زبان بچه ها دونبالشه.اگر نظام اسلامی نباشه مثل افغانیها و سوریه ایها قتل عام می شید. فکر کردید اونها دلشون برای ما می سوزه؟. نمی بینید فرمانده حماس یه چه طرز فجیعی بدست همین اقایان خارجی ترور شد؟ خون ۴۰۰ هزار شهید رو نمی بینید ولی خوردن سه هزار میلیارد توسط کسی که الان کنار همون خارجیهاست و زن و دخترش معلومه که چکار می کنند برای شما حسرت شده. ….

  پاسخ

  +6 Vote -1 Vote +1
  مریم پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۳:۴۰ ب.ظ:

  از کجا فهمیدی نویسنده انشاء خانم بوده؟؟؟؟

  پاسخ

  +4 Vote -1 Vote +1
  ستاربهشتی پاسخ در تاريخ مهر ۲۰م, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ:

  تو کهریزک هم به زن و مرد و پیر و جوون تجاوزشد… گفته بود؟؟؟!!!!!!!!!!

  پاسخ

 30. +5 Vote -1 Vote +1
  امین گفت :

  نمیدونم تا حالا کسی از بلندپایگان ایرانی گذرش به بیمارستانهای عمومی، دادگستری، نظام وظیفه، کارت سوخت، نیروی انتظامی، ثبت نام مدارس، ادارات دولتی و … افتاده یا نه؟ دعا میکنم که سر و کار همشون بیفته.

  پاسخ

 31. +3 Vote -1 Vote +1
  فرشته گفت :

  یک سری از حزفایی که زده بود انتقادهای درستی بود،
  به نظرم اشکالی به دین اسلام وارئ نیست، بلکه اشکال در مسلمانی هاست.
  کدومامون درست رفتیم تحقیق کنیم که دلیل یه حکم اسلامی چیه؟ما وقتی یه چیزی با منطقمون نمیخونه
  سریع ردش میکنیم. یعنی یه جورایی یه طرف میریم به قاضی و برمیگردیم راضی!

  پاسخ

 32. +2 Vote -1 Vote +1
  نیما گفت :

  اول سلام دوم اینکه من اهل زندگی کردن هستم نه اهل دعوا و جنگ و خونریزی یا اهل شعار دادن من در ردیف طبقه معمولی هستم .کسی هستم که روزی ده ساعت کار میکنم با قانون کار حالا مشکلات خودم نمیگم و میرم سر اصل مطلب نصیحت نمیکنم اونایی که هم تندرو هستید یا اونایی که کاملا متمدن یا به اصطلاحا با تکنولوژی روز جلو میرید منم ارزو دارم هر دو تاتون جلو برید عقب نمونید اما این طوری نه من یه فیلم رو براتون معرفی میکنم به اسم نام من هست خان اگه درست گفته باشم خوب دقت کنین در یک سکانسی هست که خان میره مسجد برای عبادت اونجا میبینه چند تا مسلمان با همدیگر گفتگو میکنن در لا به لای گفتگو خان میگه ای ای ای واسا دیگه تند رفتی مچتو گرفتم تو خوده شیطان هستی حالا شما هم نگاه کنین میفهمین اما واقعا شیطان کیه خوب من تو اون یا اونای دیگه خوب احساساتی با همدیگر حرف نزنیم بشینیم فکر بکنیم چی میشه توهین نکنیم به همدیگه یادمون باشه تنهایی نمیشه کاری از پیش برد یا یک دست صدا نداره.حرف اخر بلاخره همه رفتنی هستیم باید یه کاری کنیم نسل اینده از ما حساب ببره.

  پاسخ

 33. -2 Vote -1 Vote +1
  م.ح گفت :

  من همه حرفا مو تویه یک فیلم میزنم ببرید ببینید فیلم هندی اسم من هست خان برید نگاه کنید ممنون از همتون

  پاسخ

 34. +2 Vote -1 Vote +1
  سیاه ترازمشکی گفت :

  حجت خسته نشدی انقدر منفی گرفتی

  پاسخ

 35. -6 Vote -1 Vote +1
  ***** گفت :

  خداوکیلی با چه کسایی شدیم ۷۵ میلیون…

  پاسخ

 36. +3 Vote -1 Vote +1
  استاد خنگول گفت :

  این دیگه چیه نوشتی ایا؟ شوخی کردم طنز باحالی بود . حالا جواب منو بده .کشور خارج کدوم گوریه

  پاسخ

 37. +2 Vote -1 Vote +1
  اکبرم گفت :

  نمیدونم چی بگم والا. به نظرم نقد حکومت و افراد سیاسی باید باشه حتی به طور طنز ولی انصافا دیگه نباید به مقدساتمون توحین بشه حالا فرقی نداره چه منی که مسلمونم و یا کسی که مسحیه یا بودایی هستش. فقط میدونم که نباید به مقدسات توحین بشه. به نظر من اگرم به مقدسات حتی نقدی هست نباید به صورت طنز باشه چون دین و اعتقادات معقولش از حکومت جداس. همونطور که ما میتونیم دین بهایی رو نقد کنیم اما نمیتونیم مسخره کنیم

  پاسخ

 38. +3 Vote -1 Vote +1
  اکبرم گفت :

  سلام. نمیدونم چی بگم

  پاسخ

 39. Vote -1 Vote +1
  اکبرم گفت :

  دوستان به نظرم انتقاد به یک حکومت و یا افراد سیاسی لازم هستش حتی به طور طنز اما دیگه نباید به مقدساتمون توحین بشه حالا فرقی نمیکنه منی که مسلمونم یا کسی که مسیحیه یا اونی که بودایی هستش. انسان باید به اعتقادات افراد دیگه احترام بگذاره به خصوص که اون فرد هموطنش باشه. به نظر من حتی نقد به دین و مذهب افراد هم اشکالی نداره اما مکان و جای خاص خودشو داره و نباید به طور طنز باشه. مثل ما مسلمونا که مثلا دین بهاییت رو نقد میکنیم. با آرزوی موفقیت برای تمام هموطنان و فارسی زبانان عزیز.
  یا علی

  پاسخ

 40. Vote -1 Vote +1
  شقایق گفت :

  خانم ها محکوم به خانه داری وبچه داری نیستند ایران ماهمینه

  پاسخ

 41. -2 Vote -1 Vote +1
  فاطمه گفت :

  خیلی خنده دار بود ولی هیچ کدومش واقیعت نداشت بس در مورد کشور های خارجی حرف زیاد نزنین

  پاسخ

 42. -3 Vote -1 Vote +1
  نفس گفت :

  من اصلا به این حرفا معتقد نیستم و این انشاء به زبان یک بچه است و اصلا مهم نیست.

  پاسخ

 43. -2 Vote -1 Vote +1
  محسن گفت :

  واقعا مزخرف بود همه جور توهین به ایران و فرهنگ ایرانی توش بود عزیزم این طنز نبود هزل بود…

  پاسخ

 44. Vote -1 Vote +1
  سارا گفت :

  سلام
  یه سوال دارم
  خیلی جاها عنوان شده که این متن نوشته سیمسن بهبهانیه و یا اینکه این متن باعث توقیف روزنامه بهار شده آیا اینها درسته؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

 45. Vote -1 Vote +1
  حسین اردستانی گفت :

  سلام
  انشاء بسیار بجا و زیبایی بود‏ و بنده از همه عزیزان در نگین برحق کرمان تشکر میکنم که در آن زمان به نوبه خود با بنده و خانواده پاک و مظلومم ابراز همدردی کردند.

  پاسخ

 46. Vote -1 Vote +1
  یه دختر خوب گفت :

  با بعضیاش موافقم اما بعضی جاهاش خیییییییییییییییییییییییییییییلی تند رفته
  (اگه تو اسلام چیز بدی دیدی بدون تقصیر مسلموناشه که درک درستی از اسلام ندارن. اسلام کاملترین دینه شک نکن)

  پاسخ

 47. Vote -1 Vote +1
  دانیال گفت :

  بسیار زیبا و البته قابل تأمل… کاش یکم‌سطح انتقاد پذیریمون رو بالا می بردیم.

  پاسخ

 48. Vote -1 Vote +1
  علیرضا ش گفت :

  نتیجه هر چیزی رو باید با میوه اش شناخت سالیان زیادی است این جمله رو میشنوم.. هر عیب که هست از مسلمانی ماست…؟
  چرا ایران رو با جامعه خارج مقایسه میکنید:
  کافی با ده سال قبل خودش با بیست سال قبل خودش الی آخر مقایسه کنید از باباتون پدر بزرگ بپرسید امنیت قبلا چطور بوده و الی ماشالله از این سوالات دیگه جواب بعضیا همینه که میبینید رگ گردنتونو برای کسی که خودشو به خواب میزنه متورم نکنید خارجو چی کار دارید مثل کنکور خودتونو با خودتون مقایسه کنید

  پاسخ

 49. Vote -1 Vote +1
  علیرضا ش گفت :

  نتیجه هر چیزی رو باید با میوه اش شناخت سالیان زیادی است این جمله رو میشنوم.. هر عیب که هست از…. ماست…؟
  چرا ایران رو با جامعه خارج مقایسه میکنید:
  کافی با ده سال قبل خودش با بیست سال قبل خودش الی آخر مقایسه کنید از باباتون پدر بزرگ بپرسید امنیت قبلا چطور بوده و الی ماشالله از این سوالات دیگه جواب بعضیا همینه که میبینید رگ گردنتونو برای کسی که خودشو به خواب میزنه متورم نکنید خارجو چی کار دارید مثل کنکور خودتونو با خودتون مقایسه کنید

  پاسخ

 50. Vote -1 Vote +1
  علیرضا ش گفت :

  هر قدر هم کشوری قانونی باشه باز هم جرم وجنایت وجود داره این رسانه ها هستند که اونا رو کمرنگ و پر رنگ میکنند اونم در راستای بعضی اهداف صاحبان قدرت

  پاسخ

 51. Vote -1 Vote +1
  الهام گفت :

  سلام و خدا قوت بر همه ی دوستانی که در خصوص چنین موضوعاتی نظر می دهند موفق وسر بلندباشید .
  ولی دوستان و جوانان عزیز توهین کردن نشانه ی ضعف و عدم اعتماد به نفس در فرد است ، در بحث ها صبور باشید و مودب .
  درود بر شما

  پاسخ

ارسال دیدگاه


Site Meter