تصادف شدید خرم سلطان | برج میلاد
تصادف شدید هنرپیشه نقش خرم سلطان خرم‌سلطان، شخصیتی که با بازی در فیلم حریم سلطان معروف شده و بارها در این فیلم از مرگ جان سالم به در برده، این روزها در دنیای واقعی در آستانه مرگ قرار گرفته است! به گزارش نقل ازشده از خیلی ها، مریم اوزرلی ستاره ترک که...

تصادف شدید هنرپیشه نقش خرم سلطان

خرم‌سلطان، شخصیتی که با بازی در فیلم حریم سلطان معروف شده و بارها در این فیلم از مرگ جان سالم به در برده، این روزها در دنیای واقعی در آستانه مرگ قرار گرفته است!

به گزارش نقل ازشده از خیلی ها، مریم اوزرلی ستاره ترک که در کشورهای عربی به بانو هیام و در ایران به خرم سلطان مشهور است، بر اثر یک حادثه رانندگی در آستانه مرگ قرار دارد.

منابع غیر رسمی اعلام کردند که او به همراه همسرش تصادف شدیدی کرده اند که به متلاشی شدن اتومبیلشان انجامیده و هر دوی آنها در بیمارستان ایلدرم استانبول بستری هستند و وضعیت جسمانی وخیمی دارند.

 

.

.

.

.

.

.

.

خبر بالا چیزی جز دروغ سیزده ایرانی ها نبود و خارج از محفل ایرانیان هیچ جای دنیا کوچکترین اشاره ای به آن نشده است.

مجددا اعلام میکنیم از هفته پیش شایعاتی در خصوص مرگ این ستاره سینمای ترک در رسانه های فارسی زبان منتشر شده که به هیچ وجه صحت ندارد. این رسانه ها با انتشار خبری مبنی بر تصادف شدید رانندگی خرم سلطان مدعی شدند که خانم مریم اوزرلی به همراه دوست پسرشان آقای “جان آتش” به شدت مصدوم شده اند و در وضعیت وخیمی به سر میبرند. حال اینکه خبرمربوط به این تصادف، صرفا دروغ اول آوریل به روایتی دروغ سیزده ایران بوده است.

بطور کلی علیرغم اینکه در جامعه ما کم دروغ گفته نمیشود اصرار عجیبی است به شایعه وجود دارد و هر از گاهی یکی از هنرمندان محبوب و معروف اما مستعد فوت ، توسط شایعه سازان به دیار باقی فرستاده می شود اما وقتی سیزده فروردین در کار باشد دروغ خیلی پخته تر و پرمخاطب و البته باورپذیرتر میشود بنظر میرسد خبر دروغ تصادف شدید هنرپیشه نقش خرم سلطان با توجه به محبوبیت و توجه زیاد بسیاری از ایرانی در صدر گسترده ترین اخبار دروغ باور شده سال ۱۳۹۱ باشد

 

اما بحث انگیز ترین دروغ رسمی منتشره در سالهای گذشته چاپ خبر کج شدن برج میلاد در صفحه پایانی روزنامه شرق در سال آخرین روزهای سال ۸۳ بود

برج میلاد در استانه سقوط
ماجرا از این قرار بود که روزنامه شرق در سال ۸۴ دروغی گفت که خیلی ها آن را باور کردند. به طرز زیرکانه ای بالای صفحه و البته با فونت ریز ، نوشته شده بود«کلیه محتویات این صفحه دروغ ۱۳ است» اما خیلی ها این قسمت روزنامه را ندیده بودند. کسانی که نوروز سال ۸۴ را به یاد دارند می دانند که در آن سال خیلی ها به پای برج میلاد می آمدند تا از نزدیک ببنینند که برج میلاد کج شده است یا نه.
موضوع تا جایی پیش رفت که حتی یکی از شبکه های تلویزیونی فارسی زبان لوس آنجلسی نیز به این خبر استناد کرد.

اصل ماجرا از این قرار بود

در روز پنجشنبه ۲۷ اسفندماه، آخرین شماره روزنامه شرق در سال ۸۳ به چاپ رسید. چند ساعت بعد مدیرعامل روزنامه از خبری عجیب مطلع شد. روزنامه تمام شده بود و چاپخانه آماده انجام سفارش چاپ دوم بود، اما او با چاپ دوم موافقت نکرد. اتفاق عجیبی در حال رخ دادن بود. مردم در تمام شهرها در جستوجوی روزنامه شرق بودند، چون خبر کج شدن برج میلاد را چاپ کرده بود.
تعدادی از عکاسهای خبری رسانههای خارجی به محض شنیدن خبر، به طرف برج میلاد حرکت کردند. خبر به سرعت در حال گسترش بود. در مترو، اتوبوس و تاکسی، شهروندان روزنامه شرق را با صدای بلند میخواندند و درباره آن بحث میکردند. حتی عکس برج نیز در روزنامه چاپ شده بود و جای شک وجود نداشت. مردم به برج خیره میشدند و هنگامی که به علت انحراف دید، آن را کج میدیدند، خبر روزنامه را تأیید میکردند.
تلفنهای دفتر روزنامه شرق به صدا در آمد. نگهبان ساختمان که تصور نمیکرد در روز پایانی سال باید تلفنهای روزنامه را جواب بدهد، پاسخگوی پرسشهای مردم بود. در این میان، همسر یکی از مهندسان برج میلاد تماس گرفت و گفت که شوهرش با دیدن تیتر خبر از حال رفت و حالا که به هوش آمده است، وسط سالن پذیرایی خانه دراز کشیده و نویسنده خبر را نفرین میکند. نگهبان ساختمان روزنامه از او عذرخواهی کرد. با آن که در بالای صفحه دروغ نوشته شده بود کلیه محتویات این صفحه دروغ سیزده است، اما کسی آن جمله و خبرهای طنز دیگر که در صفحه بودند را نمیدید و همه به عکس برج خیره میشدند. تماس بعدی بدتر از قبلی بود. خانم عصبانی که پشت خط بود، گفت که با تمام سرمایهاش در گیشا خانه ساخته است و اگر به علت این شایعه از قیمت آن کاسته شود، نویسنده شایعه و تمام کارکنان روزنامه را نفرین میکند.
مدیران روزنامه با نویسنده دروغ تماس گرفتند و او به آنها اطمینان داد که به علت وجود نکتههای طنز و غیرقابل باور، انتشار شایعه به زودی متوقف میشود. اما ناگهان چند برنامه تلویزیونی و رادیویی و بخش خبری سیما خبر را رسما اعلام کردند. به دنبال این رخداد یکی از سازمانهای بینالمللی مستقر در طهران، تشکیل کمیته بحران درباره کج شدن برج میلاد را در دستور کار قرار داد. هیچ منبعی خبر کج شدن برج میلاد را تأیید و یا تکذیب نمیکرد. برخی از مسافرکشهایی که از میدان صنعت به طرف جنوب در حرکت بودند، هنگام عبور از نزدیکی برج میلاد، با سرعت از آن عبور میکردند تا برج روی اتومبیلشان نیفتد. شهروندان در حالی که به برج نگاه میکردند، مشغول خرید عید بودند. کسانی که خانههایشان اطراف شهر بود، با مؤسسههای کرایه اتومبیل تماس میگرفتند و پس از درخواست خوردو، میگفتند که قصد دارند از برج میلاد دیدن کنند و دوباره به خانه بازگردند.
مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ با تماسهای اهالی گیشا مواجه شد که درباره تخلیه منطقه از پلیس راهنمایی میخواستند. با هدف ایجاد شک در مخاطبان روزنامه، در قسمتی از خبر عنوان شده بود که برج میلاد پس از سقوط، دوباره از روی زمین بلند شده و روی ساختمان جدید کتابخانه ملی ایران سقوط میکند. اما مردم این را نیز باور کرده بودند. وبلاگها و سایتهای خبری غیررسمی اقدام به بررسی گزارش روزنامه شرق کردند و خبر را اینگونه توصیف میکردند که هر لحظه ممکن است برج میلاد مانند برجهای تجارت جهانی در نیویورک سقوط کند. با آن که در خبر روزنامه هیچ عدد و اصطلاح فنی ذکر نشده بود، اما برخی وبلاگها بیان کردن که برج چند درجه و در چه جهتی کج شده است. با انتشار خبر در اینترنت، شایعه کج شدن برج میلاد از کشور فراتر رفته و پس از دبی به غرب کشیده شد و یکی از شبکههای خبری آمریکا نیز خبر را اعلام کرد.
طنزنویس روزنامه شرق با حیرت خبرها را پیگیری میکرد. برای او قابل باور نبود که یک خبر طنز ۸۸۵ کلمهای، باعث رخ دادن این اتفاقات باشد. با آغاز تعطیلات نوروزی، مردم در مهمانیها درباره خبر با یکدیگر بحث میکردند. شایعه هر روز بیش از گذشته منتشر میشد. پس از پایان تعطیلات نوروز، برج میلاد در ذهن مردم کج شده بود.


۲۳۴۸۵۰

 

"برای این مطلب ۰ دیدگاه ارسال شده و ۱۲۰ بار این مطلب بازدید شده است"
بخش نظرات

Comments are closed.

Site Meter