خانه / دیدنی ها / گدا شناسی‎ ؛ انواع و اقسام گدا

گدا شناسی‎ ؛ انواع و اقسام گدا

شما هم حتما تا بحال با انواع و اقسام گدا برخورد کردین … تصاویر زیر به شما کمک میکنه تا بتونید ورژن های مختلف این حرفه حساس را بیاد بیاورید

اشتراک گذاری در تلگرام

۲۲ دیدگاه

 1. خوشبختانه با تحریم ها و مشکلاتی که اخیرا برای صادرات نفت پیش آمده پیشبینی میشود تا چند صباحی دیگر شمار این گداها در میهن عزیزمان ایران بیشتر هم بشود ، هرچند بغیر از عرصه ی نظامی نتوانستیم در عرصه های دیگر پیشرفت ای داشته باشیم اما امید است بتوان در این عرصه در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم خود را نشان دهیم ، هرچند در حال حاضر کشور هند رکورد دار این مطلب است ، اما به امید مسئولین عزیز این رکورد را از هند میگیریم !

  • اینقدر بدم میاد از این ملت غر غرو انگار همه جای دنیا بهشته .ایران جهنم!فقط بلدی کاستی ها رو ببینی یک بار شده از یه چیزی تقدیر کنی؟قدر عافیت رو نمیدونی دیگه باید جنگ شه تا بفهمی امنیت یعنی چه.

   • دوست عزیز در پاسخ به شما تنها میتوانم ابراز شادمانی کنم و بگویم خدا را سپاس که شما جایتان امن است و در حال حاضر محتاج به ۱۰۰۰ تومان نون شب نیستید ، ما مردم عامی فدای سر شما ، شما خوش باش انگار ما خوشیم . خداوند به پدر و در آینده به همسر شما بیشتر بده که پای مبارکتون رو هیچوقت در جامعه نزارین و هیچ وقت مشکلات این مردم و این جامعه رو نبینین و نفهمین .

    • دوست عزیز پارسی جان سیاهنمایی خوب نیست.
     درسته مشکل تو مملکت زیاده اما اینگونه سیاهنمایی درست نیست.
     یعنی چی؟؟؟:هرچند بغیر از عرصه ی نظامی نتوانستیم در عرصه های دیگر پیشرفت ای داشته باشیم:
     در ضمن خدارو شکر دیگه تقریبا ایرانیی نیست که محتاج نون شب باشه و فقر مطلق(فقر داریم فقر مطلق نداریم نری بازم حرف در بیاری) ریشه کن شده(برو ببین مردم افریقا تو چه وضعین همین کشورایی که شما دم از پیشرفتشون میزنید چند مدت پیش سازمان های بین المللی اعلام کردند اگه مردم اروپا و امریکا عذر می خوام ادرار خودشونو به مرد افریقا بدن مردم افریقا از سوء تغذیه نجات پیدا میکنن حالا می گیم ادرار هیچی چرا گندماشونو مفت میریزن تو دریا حداقل بدن این بدبختا از گرسنگی نمیرن.همین سازمانا اعلام کردن اگه سیستم ژاپن در کشاورزی در دنیا پیاده شه برا ۹۰ میلیارد ادم غذا هست ولی این تکنولوژی حتی چیزی که برای نجات انسانهاستو در اختیار جهان نمی ذارن یا یه امار دیگه میگه اگه فقط ۱۸ روز خرج جنگها در دنیا نگه داشته شه می شه با اون فقرو ریشه کن کرد بودجه نظامی امریکا به تنهایی برابر بودجه نظامی کل کشورای دنیاست فک می کنم چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد دلار بازم میگم مشکل زیاد داریم ولی بزرگنمایی خیلی کار زشتیه.
     سعی کن این اخلاق بدتو بذاری کنار به عنوان یه دوست اینو بهت می گم.
     یا علی

    • با سپاس از محمد عزیز برای توضیحات جالبش ! خدا رو شکر محمد جان جای شما هم گرم و نرمه ، خرید منزل رو حاج خانم یا حاج آقا انجام میدن ، گویا شما تو قضیه افزایش قیمت ها و پایین آمدن کیفیت اجناس برای حفظ قیمت اشان نیستید و همچنین گویا از اخراج کارمند ها و کارگرها ار شرکتها و تولیدی ها به علت عدم ناتوانی پرداخت اشان برای حقوق های عقب افتاده کارمندان و کارگران یا کم شدن خرید گوشت از سبد خانوار ها و ………………………………………………. آگاهی ندارید !! که البته بعید میدانم که نداشته باشید ! چون آنطور که گفتی در حال حاظر دانشجویی .
     دوست من هیچ سیاهنمایی در کار نیست ، مردم خودشان بهترین قاضی ان . تحریمهای نفتی یک حقیقته ، اینکه ترکیه و هند دارن وارداتشان را از ایران کاهش میدن یک حقیقته ، شما خودت خوب میدانی عمده ی اقتصاد کشور ما روی صنعت نفت و گاز میچرخه . و وقتی ما تحریم هستیم و صنعت جایگزین برای این دو صنایع نداریم چطور میخواهیم اقتصاد این مملکت و مردم را در وضع ایده آل نگه داریم !؟

     در ضمن برادر ، اخوی ، حاج آقا ….. بنده اگر حرفی میزنم از سر دلسوزیه و علاقم به میهنم و ملتم و هیچ علاقه ای هم به کشور هایی که شما فکر میکنید من سنگشان را به سینه میزنم ندارم و نخواهم داشت چون همه ی بدبختی ما از سمت همین کشورها است . هرچند بماند که یکسری از آقایون هم برای حفظ منافع خودشان حقوق مردم را ندید گرفتن و به این بدبختی کمک کردند .

    • بالاخره اومدی پارسی جان دیگه داشتم ناامید میشدم.
     اول اینکه پارسی جان من گفتم:درسته مشکل تو مملکت زیاده اما اینگونه سیاهنمایی درست نیست.که شما اومدی از قیمت گوشتو سبزی گفتی.
     دوم من پرسیدم:یعنی چی؟؟؟:هرچند بغیر از عرصه ی نظامی نتوانستیم در عرصه های دیگر پیشرفت ای داشته باشیم که پیچوندی و جواب ندادی احتمالا بعد از اینم جواب نمیدی چون حواست نبود یه چیزی گفتی.
     سوم من گفتم فقز مطلق نداریم نه اینکه همه وضعشون خوبه تاکیدم کردم که برداشت دیگه ای نکنی اما شما طبق معمول برداشت خودتونو کردید.
     ما هر چی بدبختی میکشیم از همین کشورای ادعای دموکراسیه که بهت گفتم ما که غربو تحریم نکردیم به مردممون فشار بیاد اونان که مارو تحریم کردن اینو فراموش نکنیم.در ضمن اینم بگم این تحریم دلیل بر کمکاری ما در بعضی موضوعات نمیشه ولی کسی که منکر این بشه که اونا دلشون نمی خواد کشور ما پیشرفت کنه خیلی کارش درسته.
     در ضمن جوش فروش نفت ایرانو نزنید نفت ایران مشتری زیاد داره اگه واقف باشید مشتریای ما نمی تونن از نفتی غیر نفت ما استفاده کنن چون اگه بخوان اینکارو کنن باید سیستم پالایشگاهاشونو به کلی عوض کنن بخاطر اینکه نفت هر کشوری خاصیتای خاص خودشو داره واین هزینه زیادی میبره بگذریم بحث ما سر چیز دیگه ای بود شما لطف کنید اگه جوابی خواستید بفرستید بحث دومی که مطرح شدو جواب بدید سعی کنید از فرافکنی بپرهیزید.
     داشت یادم میرفت پارسی جان من حاج اقا نیستم هر چند خیلی دوست دارم برم حج
     موفقو پیروز باشید.
     یا علی

    • محمد عزیز
     قبل از هر چیز یک بررسی روی بحث هایی که داشتیم داشته باشیم .
     اولین بحث ، بحث آمدن آقای اصغر فرهادی به ایران در خصوص ظلم شدن به افغانها که من حرف از انسانیت میزدم و شما حرف از اشغال کشور و نبود کار
     دومین بحث، چهره جدید گلشیفته : که اینجانب تنها یک آرزوی موفقیت برای ایشان کردم که شما من را کوته فکر خطاب کردید ، هر چه خواستم به شما بفهمانم زندگی افراد به خودشان مطرح است شما ساز خودتان را زدید و تا آنجا که توانستید از این فرد بد گفتید .
     و حالا این بحث :
     اول : این گفته ی شماست : درسته مشکل تو مملکت زیاده اما اینگونه سیاهنمایی درست نیست.که شما اومدی از قیمت گوشتو سبزی گفتی.
     دوست گلم برای روشن تر شدن مطلب اجازه بدهید معنی سیاه نمایی را اول ببینیم چیست !
     سیاه نمایی یعنی : نمایش اغراق آمیز بدبختی ها و سیاهی های هر چیزی
     حال بگویید بیان حقیقت سیاه نمایی است !؟ عنوان کردن مطالبی که حتی در سایت های ملی مثل تابناک ، مهر و ……. عنوان شده اند !!؟
     دوم : وقتی گفتم ما در عرصه های دیگر پیشرفت آنچنانی نداشتیم که شما پرسیدید یعنی چه ؟ قبل از هر چیز معنی پیشرفت را در واژه نامه معین ببینیم چیست !
     پیشرفت یعنی : ۱ – پیش رفتن ، جلوتر رفتن . ۲ – ترقی ، رشد.
     اما پاسخ شما روشن است ، اگر ما در عرصه های دیگر پیشرفت داشتیم ، لطف کن به این سوالات پاسخ بده
     ۱) با وجود اینکه در این سرزمین پهناور هم کشاورز و هم زمین کشاورزی زیاده !! چرا هنوز ما از خارج از کشور واردات میوه ، سیفی جات و حبوبات داریم ؟ اگر پیشرفت کردیم چه نیازی به واردات داریم !؟
     ۲)۴۰ سال پیش صنعت نساجی ایران دومین صنعت پس از صنعت نفت و گاز به شمار میرفت ، اما هم اکنون این صنعت در کجا قرار دارد !؟ چرا کفش های ملی ، بلا ، وین و …. که زمانی صادر کننده بودند حال بسته شده اند یا اینکه برای فروش محصولات خود همانند خیلی از تولیدی های پوشاک از مارک و برندهای خارجی بر روی محصولات خود استفاده میکنند ؟ رشد این صنعت در کجا دیده میشود ؟
     ۳) در صنعت توریسم چقدر پیشرفت داشته ایم !؟ چقدر توانستیم توریست به ایران جذب کنیم ؟
     ۴) در صنعت دامداری چگونه پیشرفت داشتیم که هنوز بخشی از گوشت مورد نیاز مردم از آنور آب ها وارد میشود ؟
     ۵) در سیستم پالایشگاه ها چگونه است که مملکت نفت خیز بخشی از بنزین مورد نیاز را از خارج از کشور وارد میکند !!؟
     ۶) در بخش اکوسیستم و محیط زیست !!! چگونه است که به جای زیاد شدن و نگهداری شاهد نابودی و خشک شدن جنگلها و دریاچه هایی همانند ارومیه ، بختگان و …… هستیم ؟ همین اخیرا خبر از خشک شدن دریاچه زریوار در مریوان میرسد ( مسولین محترم قبل از فاجعه به فکر باشید )
     ۷) در سیستم روز دنیا یعنی نانو تکنولوژی ما به چه پیشرفتی مهمی دست یافتیم ؟ که بتوانیم به جهان عرضه کنیم (فن آوری و تکنولوژیش دست خود ما باشد ) ؟
     .
     .
     .

     سوم : دوست عزیز قبل از هر چیز ببینیم معنی فقر در ویکی پدیا چیست !؟
     فقر یا تهیدستی به معنای وضعیتی است که فرد فاقد میزان معینی دارایی‌های مادی یا پول است.[۱] فقر مطلق اشاره دارد به اینکه فرد به نیازهای ابتدایی زندگی دسترسی نداشته باشد، یعنی چیزهایی نظیر آب پاکیزه، تغذیه، خدمات بهداشتی، آموزش، پوشاک و سرپناه . فقر نسبی اشاره دارد به نداشتن سطحی معمول یا اجتماعاً پذیرفته از منابع یا درآمد در مقایسه با سایر افراد آن جامعه یا کشور .
     شما ما رو در ابتدا با آفریقا قیاس کردید و خوشحالید که ما در این مملکت غنی فقر مطلق نداریم ( ما هم خوشنودیم ) !!!! اینجانب هم در مورد فقر نسبی حرف زدم نه مطلق ، اما اینکه شما میگویید فقر مطلق نداریم با چه اطمینانی میگید ؟ شما یک سفر به استان سیستان و بلوچستان داشته باشید بد نیست .
     چهارم : نفت ، فرمودید اگر بخواهند نفت خود را تعویض کنند بایید سیستم پالایشگاه های خودشان را عوض کنند ، دوست من همانطور که میدانید ما ۲ نوع نفت داریم ( سبک و سنگین ) مطلبی که شما میفرمایید در خصوص نفت سنگین هستش ، که با یک هزینه ی جزیی و تغییر در سیستم گرمایشی پالایشگاه به راحتی میتوانند نفت مصرفی خود را تغییر دهند . حال که عربستان بدون توجه به اوپک مصرف روزانه خود را به ۱۰ میلیون بشکه در روز رسانده و میگوید فقدان نفت ایران را در بازار جهانی جبران میکند . ما با تولید ۳ میلیون بشکه در روز چگونه میخواهیم مقابله کنیم !!؟

     اما همه ی اینها را گفتم اما مطمئن باش من هم دلخوشی نه از آمریکا ، انگلیس ، روسیه ، چین ، عربستان سعودی …… ندارم و نخواهم داشت چون در طول تاریخ ثابت شده که این کشورها تنها به دنبال منافع خودشان در ایران بوده اند و چشم به مال این ملت داشته اند .
     در ضمن امیدوارم به آرزوت برسی ، اما اگرم نرسیدی ناراحت نباش چون کعبه ی خدا دل آدم .
     شما هم موفق و پیروز باشید به امید فردایی بهتر
     یا حق

    • دوست عزیزم پارسی من قصد گیرانداختن شما یا تحقیر یا چیز دیگه ای رو ندارم فقط می خوام در یک فضای دوستانه با هم بحث داشته باشیم و یه نتیجه گیری نزدیکتر به واقعیت برای خودمون داشته باشیم.
     ۱-بحث اقای فرهادی وافغان ها فک می کنم هنوزم داخل سایت باشه و اگه بخواین می تونین یک بار دیگه مراجعه کنید و رد بدل شدن گفتگومونو چک کنید.اتفاقا من اونجا از انسانیت گفتم نه نژاد فارسو عربو غیره چه بخوایم چه نخوایم یکی از دلایل بیکاری جوانان ما همین افغانا بودن و همینطور به اعتیاد کشیده شدن خیلی از ایرانیا که مفصل اونجا صحبت کردیم و چون اینجا جاش نیست به همین بسنده می کنم.
     ۲-بحث خانم گلشیفته هم اینجا جاش نیست و مفصل صحبت شد اما برای روشن شدن افکار میگم من بحثم رو این موضوع بود که انسانیت به زیبایی اندام نیستو به زیبایی افکاره و فیلم میم مثل مادر ایشونو که تو ایران بازی شده بود و چقد زیبا کار شده بود مثال زدم و اینو گفتم که عریان شدن نه تنها افتخار نداره بلکه باعث حقیر شدن شخص میشه و فک نمی کنم با این کار انسانیت یه شخص ثابت شه این موضوعم زندگی شخصی نیست بلکه این کار به هدف جلب توجه شده و هیچ کس نرفته این چیزارو از زندگی شخصی این خانم در بیاره اما بریم سر بحث خودمون.
     تعریف خوبی از سیاهنمایی داشتی دقیقا صحبت منم همین بود که یعنی چی ؟؟هرچند بغیر از عرصه ی نظامی نتوانستیم در عرصه های دیگر پیشرفت ای داشته باشیم:این یعنی غیر از مقوله نظامی دیگه در هیچ زمینه ای پیشرفت نداشتیم.(کاملا منظورتون واضح بود و من غیر از سیاهنمایی نمی تونم واژه دیگه ای برای این موضوع انتخاب کنم.)
     امارای سازمانای بین المللی اعلام کردن که ایران بیشترین سرعت رشد علم در دنیا رو داشته.(۲۰ برابر متوسط جهانی فک میکنم)
     اول اینکه ایران در زمینه نانو جز ۶ کشور برتر دنیاست.
     در زمینه رشته خودم ایران در سد سازی سومین کشور دنیاست و این در حالیه که امریکا جایگاه ۵ یا ۶ دنیا رو داره.
     در زمینه نصب دکل های برق تو دنیا دومیم
     در زمینه داروسازی فقط در همین یکی دو ماه اخیر ۲ دارو که یکیش تحت انحصار اسراپیل بود و دیگری تحت انحصار امریکا از انحصارشون توسط ایران در اومد امار خیلی بیشتره اما مهتریناش اینا بود که عرض کردم.
     موضوع دیگه من نمی دونم چرا ما ایرانیا اینقد موضوع هسته ای رو کوچیک جلوه میدیم در صورتی که با ارزش تر از این موضوع تو دنیا نیست با استفاده از فناوری هسته ای میشه فروش و مصرف نفتو کم کردو جلوی هدر رفت کلی سرمایه از این مملکتو گرفت. و انرژی عظیمی از اون بدست اورد و حتی در داروسازی استفاده میشه (از جون انسانا مهمترو با ارزشترم مگه وجود داره که حتی همینم غربیا از ما می خواستن بگیرن در حالی که تعداد کلاهکای اتمی خودشون از سانتریفیوژای ما بیشتر بود) و در کشاورزی فک کردید چرا میگن اگه سیستم کشاورزی هلند در دنیا پیاده شه ۳۰تا۴۵ میلیارد انسان سیر میشن یا با سیستم ژاپن بالای ۹۰ میلیارد انسان سیر میشن یه بخش خیلی عظیمی از این موضوع برمیگرده به استفاده های هسته ای در کشاورزی و صنعت و……یه بنده خدایی در دیداری که با همین دانشمندای هسته ای داشت می گفت پیشرفت هسته ای ما یک دهمش تو تلوزیون گفته نشده و نمونش میگفت دانشمندای همین خاک سانتریفیوژی طراحی کردن به ابعاد یه کیف(نسل سوم سانتریفیوژ بود فک میکنم) و نمونه امریکایی اون با همین کارایی طولی حدود ۶ متر داره(اینا پیشرفت نیست؟)
     توی یکی از بازرسیهای اژانس یه بابایی سن بالا اومده بود ایران
     ایران به یه دستاورد مهم تو موضوع هسته ای دست پیدا کرده بود میگفت این اقا به محضی که اومده بود گفته بود که از کدوم کشور این دستاوردو گرفتین چین یا روسیه ایرانیه گفته بود یکی از دانشمندای خودمون به این موضوع رسیده باورتون نمیشه بگیم خودش بیاد دانشمند ما اومد و چگونگی رسیدن به این موضوعو برای بازرسه توضیح داد می گفتن بازم بازرسه باورش نشده بودو می گفت شما از یه کشور دیگه اینو گرفتین می گفتن بازرسه گفته من خودم ۳۰ سال رو این موضوع کار کردم تا بهش رسیدم دانشمندی که به من معرفی کردید جمعا ۳۰ سالش نمیشه چطور به این نتیجه رسیده.(اینا \یشرفت نیست؟)
     یه سوال ساده چرا ما همیشه خودمونو با اروپا و امریکا و… مقایسه می کنیم بابا با انصافا کشورای اروپایی ۲۰۰ سال زودتر از ما صنعتی شدنو شروع کردن همون زمانی که قاجار تو دادن خاک این سرزمین با هم مسابقه گذاشته بودن اینا صنعتی بودن.
     همین دفاع ۸ ساله ما سازمانای بین المللی اعلام کردن به اندازه فروش ۸۰ سال نفت ما از لحاظ زیرساخت صدمه دیدیم یعنی بعد جنگ ما -۸۰ بودیم حالا تحریمو عقب ماندگی زمان قاجارو مساپل دیگه رو هم بذارید کنارش ببینید چی از اب در میاد؟
     می دونی همین فقر مطلق که بهت گفتم الان ۱ میلیارد انسان در گیرشن یعنی چیزی حدود یک هفتم جمعیت دنیا همون اب سالم برا خوردنم ندارن چه برسه به غذا همین افریقا که الان بدتون میاد باهاش مقایسه شیم جز ثروتمندترین قاره های دنیاست مردمش بعضی جاها روی طلای خالص زندگی میکنن ولی از گرسنگی میمیرن.
     در مورد نفتم خدمتتون عرض کنم فک می کنم اماری که می دادن تا ۲۰ سال اینده(دقیق نمی دونم ولی فک می کنم ۲۰-۳۰ سال حداکثر اینده بود) تنها کشورایی که در در این منطقه نفت دارن یکی ایرانه و یکی عراق حالا اگه اونا برداشتشونو بیشتر کنن مطمپنا نفتشون زودتر ته میکشه و اینم بدونید بالای۶۵٪نفت دنیا از ابهای سرزمینی ایران می گذره پس از بابت نفت خیالتون راحت باشه.اونا حواسشون بیشتر از ما به این مساپل هست.
     در مورد زیارتم حرفت کاملا درسته اما ای کاش مردم ما بجای این همه عمره رفتنو خرج کردن میومدن این پولو خرج مردم نیازمند و جوونای خودمون میکردن بی شک ارزش این کار از عمره رفتن بیشتره.
     یا علی

    • مخمد عزیز
     در خصوص مباخث قبلی هر چه که میبایست میگفتم گفتم .
     کاش قبل از نام بردن رتبه های ایران در جهان به سولات من هم پاسخ میدادید .
     دوست من همه ی مواردی که نام بردید درست اما چند نکته :
     ۱ ) در بحث نانو ما در دنیا هنوز جزو ۱۵ کشور برتر هم نیستسم چه برسد به ۶ ام ، اما طبق مقاله ی باشگاه نانو در سال ۱۳۹۳ ما میتوانیم به جایگاه ۱۵ ام برسیم .
     ۲) در بحث عمران ؛ سالیان متمادی ایرانیان در امر معماری و ساخت و ساز جزو کشور های برتر بشمار میرفته اند و میروند ، یکی از بناهای دیدنی دنیا که همگان با آن آشنایی دارند و کار دست یک اوستا کار ایرانی است بنای تاج محل است ، اگر در این مبحث هم جزو برترینها نباشیم که دیگر فاجعه است ، هر چند در بخش صنعتی سازی ساختمانها و کیفیت راه ها باید بیشتر فعالیت بشود .
     ۳) تا آنجا که من میدانم ایران از لحاظ تولید برق مقام ۱۵ ام را در جهان دارد و خبر میرسد که قرار است در این حوضه ، تولید بزرگترین دکل برق را داشته باشیم اما کی تولید میشود معلوم نیست . همچنین خط تولید کابل ۴۰۰ کیلو وات قراره راه بیافته که نیاز به ۶۰۰ میلیارد ریال پول برای راه اندازی دارد اما با وجود این تحریمها کی راه اندازی میشود این هم معلوم نیست .
     ۴) لطف کنید آن دارویی که معرفی کردید نامش را هم ببرید
     اما در آخر عزیز من همه ی این پیشرفت ها در بحث کلان اقتصاد جای میگیرد و ما باید به رشد اقتصادی در چند دهه ی گذشته نگاه کنیم که از سمت بانک جهانی اعلام میشود .
     در خصوص انرژی صلح آمیز هسته ای هیچ بحثی نیست .
     عزیزم من هم میدانم خیلی از جاها در آقریقا منابع طبیعی زیادی وجود دارد ، اما سخن من این است با وجود ثروتی که در این سرزمین بهناور یعنی ایران پیدا میشود اصلا کلمه ای به نام فقر در بین خانوارهای ایرانی نباید وجود داشته باشد .
     همچنین در خصوص نفت عزیز من حوضه های مشترک نفتی را گویا نادیده گرفتید
     همانند : ۴ میدان نفتی اسفندیار، فروزان، فرزاد A (فارس ۱) و فرزاد B (فارس ۲) و ……………
     نکته ی بعدی با وجود تحریم ها علیه بانک مرکزی تمام مبادلات با ارز های متفاوت صورت میگیرد ، ترکیه در ازای خرید نفت لیر میپردازد ، هند روپیه ، چین مبادله کالا به کالا انجام میدهد و ……..
     و همچنین در خصوص بستن تنگه ی هرمز در حال حاظر که خبری نیست .
     یا حق

    • در مورد فناوری نانو ما در جهان اسلام اولیم و در ساخت نانو دارو در جهان دومیم اما بخش های زیادی داره که من از رتبه های دیگه خبر ندارم اما چندی پیش شنیدم در کل رتبه ۶ در دنیاست حتی اگه رتبمون چیزی که شما گفتیدم باشه بازم کار خیلی بزرگی شده اونم در یکی از مهمترین فناوری ها در دنیا
     در مورد داروها پرسیدید باید بگم دارویی که مربوط به MS بود از انحصار اسراپیل در اوردیم و دارویی برای کنترل فشار خون بود از انحصار امریکا در اومد مطمپنا از این موارد بیشتر هم داریم در کشورمون
     در مورد بحث معماری سنتی من اطلاعاتی دارم که می دونم شما به گوشتون نخورده و خیلی کارا معمارای ما کردن که در دنیا تکه اما مهم اینه در کدوم دوره بوده ایا قبل انقلاب ما حتی از دوره قاجار به اینطرف کار بزرگی شده بود ما که نمی تونیم به این زودی برگردیم به اوج و زمان صفویه یا حتی قبل تر باید واقع بین بود.
     در مورد مثالی که من زدم بحث کاملا بحث روزیه سدسازی چیزی نیست که از زمان دور بوده باشه و کاملا بحث به روزو جدیدیه
     بحث تولید برقم خیلیش به وسعت و نیاز جمعیتی برمیگرده اما در مورد ساخت دکل های برق همونطور که گفتم در جهان دومیم
     در مورد پیشرفتمونم قبول دارم باید به جایی برسیم که دیگه فقیری در مملکتمون نباشه چون ادعامون اینه که انقلابمون جمهوری اسلامیه اما همونطور که عرض کردم شرایط خیلی تاثیرگذاره و شرایط برای مردم ما شرایط منصفانه ای نیست.
     یه سوال خیلی واضح دارم امریکا با شعار دموکراسی و پیشرفت وارد عراق و افغانستان شد الان چه پیشرفتی در این کشورا میبینید ما در دفاع ۸ سالمون ۲۲۰ هزار شهید دادیم عراق بعد از ورود امریکا بالای ۱ میلیون کشته داده به نظر شما اگه عراقیا خودشون بلند میشدن و صدامو مینداختن بیرون چقد کشته میدادن؟؟؟عراق بیشترین نفت در دنیارو داره طبق امار ایران ۵۰-۶۰ سال دیگه نفتش تمومه اما عراق برای ۵۰۰ سال نفت داره خیلی واضحه امریکا دنبال چی اومده و داره کشتو کشتار میکنه.
     یه سری اطلاعات دارم که اگه بفهمی از تعجب سرجات خشکت میزنه که دنیا با چه تفکراتی داره اداره میشه.
     به عقل جنم نمیرسه که ۱۱ سپتامبر در یه کتاب شیطان پرستی در سال ۱۹۰۲ طراحی شده بود و مساپل دیگه که اینجا جاش نیست.
     بحث زیاده اما فک میکنم تا همینجا کافی باشه اگه دوست داشتی ایمیلتو بفرست برات یه سری منبع و تحقیقاتی که در این زمینه شده رو میفرستم.
     موفق باشی.
     یا علی

    • محمد عزیز مدتی بود در سفر بودم و متاسفانه دسترسی به اینترنت نداشتم .
     باز هم میگم کاش پیش از پاسخ سوالات من را کامل پاسخ میدادید ( در خصوص نساجی ، کشاورزی ، دامداری ، محیط زیست و …..)
     درست است سد سازی بحث نوینی بشمار میرود اما ایرانی که زمانی مهندسینش پل بسیار زیبایی همچون خاجو را با مصالحی همچون : گل‌رس، سفیده تخم مرغ، ساروج ، آهک و شیره درخت بر روی رود زیبای زاینده رود درست میکند میخواهید در دنیا حرفی برای گفتن هم نداشته باشد !! پس از آن دوست عزیز چطور میگویید آیا قبل انقلاب ما حتی از دوره قاجار به اینطرف کار بزرگی شده بود !؟ پس نمونه های بارز این روز ها که ما داریم از آنها استفاده میکنیم جیست !؟ ( مجموعه ورزشی آزادی ، پل ورسک ، سد کرج ، سد لتیان و …….)

     وقتی ما مرد بزرگی همانند اوسینا را در ایران داشتیم انتطارات بیشتری از صنعت داروسازی میرود .

     در خصوص عراق و ملتش هم باید بگم ، نه من و نه شما جای ملت عراق نبودیم و نیستیم اما کلام شما در حرف به نطر آسان است قابل قبول ، اجازه دهید من یک سوال از شما بپرسم ، شما حاضر بودید دست خالی برید جلوی جوخه ی صدام و با صدام مقابله کنید ؟

     اما در ارتباط با برج های دقلو و ۱۱ سپتامبر آیا میدانید این برجها در سال ۱۹۷۳ افتتاح شده اند !؟ این کتابی که شما میگویید در سال ۱۹۰۲ طراحی شده درسته !؟

     اما از من ایمیل خواستید دوست عزیز من ترجیح میدم بحث همینجا پیگیری بشه تا دیگران هم اگر خواستند در بحث ها سهیم بشوند ، بتوانند شرکت کنند .

     شما هم پیروز باشید

 2. با سلام و درود به شما

  البته یادتون رفت که جدیداً یک نوع از گدا هارو معرفی کنی که در قبال صادرات نفت و گاز و برق به کشور دوست و همسایه مان پاکستان، از اونجا واردات میشن که خیلی پیشرفته تر از محصولات داخلی هستند

  نمی دانم ما ایرانی ها چه گناهی به درگاه خداوند کردیم که یه مدتی پیش باید سعی میکردیم تا برادران افغان رو به نوایی میرسوندیم حال که به امر جامه ی عمل پوشاندیم و داشتیم از این امر فارغ میشدیم برادران و خواهران پاکستانی را وارد کردند واقعاً چه کار سختی داریم ما ایرانی ها

 3. چه عرض کنم والا؟!!!!!
  همه چیز گویا بود!

 4. سلام
  جالب و درد ناک بود !!
  متشکرم

 5. خیلی ببخشیدموضوع بحث گدایی بودبه من گداکمکی بکنید روحتان بابحثای آبکیتون شاد

 6. ارمیتا خانوم شما که مثبت اندیشی از خوبیها آزادیها رفاه مالیها بگو

 7. محمد تو خری یا خودتو زدی به خریت

 8. آقای محمد مثل اینکه شما اصلاً تو باغ که هیچی ، تو باغچه این دنیا هم نیستی … عزیزیم دلبندم این مملکت بدجور مشکل داره …. وقتی تو یک کشور ریشه و فرهنگت رو بسوزونند دیگه نابود میشی… ما مردم ایران رو نابود کردند… مردمی که دایه با فرهنگترین و باهوشترین و ثروتمندترین مردم دنیا رو داشتند ببین به کدوم روز افتادن!!! بخاطر افکار پلید و پوسیده امثال شما (محمد) که همیشه یه تابو از دشمن برای این مردم تراشیدین که همیشه بترسیم … اگه فقط ۱% از داشته های این دشمنامون رو استفاده میکردیم مثل ژاپن و چین و غیره بجای لولو ساختن ازشون… الان امثال شما اینقدر لی لی به لالایی ما نمیخوندی و وقتت رو اینجا تلف نمیکردی…

 9. روی سخنم با محمد است همان عزیزی که به پارسی گرامی پاسخ داده بود

  هم میهن عزیز!
  این آمارهایی که میدی ازکجاست. اگر قصد داری برهانی با مرجع در نقض کلامی بیاوری، لطفا مراجع را روشن بیان کن. سازمانها و آمارها و … نشان میدهند که حرف حساب نیست.
  در ضمن ژاپن با روی باز تمام امکاناتی را که شما می فرمایید به هرکجا نیاز داشته باشد حتی گاه به صورت هدیه عرضه خواهد کرد. البته من در مورد کشاورزی اطلاعات درستی ندارم. اما میدانم سازمان جایکا که آموزش مدیریت انرژی ارائه میدهد خدمات خود را با رویی گشاده در اختیار دیگران قرار داده است و حتی طرح هایی به صورت ESCo برای کمک به بهبود وضعیت مصرف انرژی ایران ارائه داده است. متاسفانه مسولان ما نپذیرفته اند.
  در مورد کشاورزی هم احتمالا وضع به همین منوال است. ما در کشور خود همچنان هیچ برنامه مدونی برای بخش کشاورزی نداریم. نتیجه هم این است که مثلا یک سال سیب زمینی خیلی گران شده و سالی دیگر بیش از نیاز مصرف تولید شده است. مشکل از ما است نه دیگران
  والبته در مورد افریقایی ها و بویژه سومالیایی ها باید گفت که خود در هیچ شرایطی حاضر به کار کردن نیستند و درست مانند این کارتونهایی که دیدیم منتظر کمکهای جهانی هستند.
  امروز دیگر هیچ کشوری گندم به دریا نمیریزد. این خبرها مربوط به حدود ۴۰ سال پیش است و دیگر صحت ندارد.
  حرف بسیار است. اما زمان کوتاه.
  به امید آگاهی

 10. ………………………………………………………………………………….
  روی سخنم با محمد است همان عزیزی که به پارسی گرامی پاسخ داده بود
  ………………………………………………………………………………….
  هم میهن عزیز!
  این آمارهایی که میدی ازکجاست. اگر قصد داری برهانی با مرجع در نقض کلامی بیاوری، لطفا مراجع را روشن بیان کن. سازمانها و آمارها و … نشان میدهند که حرف حساب نیست.
  در ضمن ژاپن با روی باز تمام امکاناتی را که شما می فرمایید به هرکجا نیاز داشته باشد حتی گاه به صورت هدیه عرضه خواهد کرد. البته من در مورد کشاورزی اطلاعات درستی ندارم. اما میدانم سازمان جایکا که آموزش مدیریت انرژی ارائه میدهد خدمات خود را با رویی گشاده در اختیار دیگران قرار داده است و حتی طرح هایی به صورت ESCo برای کمک به بهبود وضعیت مصرف انرژی ایران ارائه داده است. متاسفانه مسولان ما نپذیرفته اند.
  در مورد کشاورزی هم احتمالا وضع به همین منوال است. ما در کشور خود همچنان هیچ برنامه مدونی برای بخش کشاورزی نداریم. نتیجه هم این است که مثلا یک سال سیب زمینی خیلی گران شده و سالی دیگر بیش از نیاز مصرف تولید شده است. مشکل از ما است نه دیگران
  والبته در مورد افریقایی ها و بویژه سومالیایی ها باید گفت که خود در هیچ شرایطی حاضر به کار کردن نیستند و درست مانند این کارتونهایی که دیدیم منتظر کمکهای جهانی هستند.
  امروز دیگر هیچ کشوری گندم به دریا نمیریزد. این خبرها مربوط به حدود ۴۰ سال پیش است و دیگر صحت ندارد.
  حرف بسیار است. اما زمان کوتاه.
  به امید آگاهی

 11. سلام
  فکر کنم دوستان یکی از انواع گدا ها را فراموش کرده اند :
  گدای زاینده:
  این گدا ها معمولا زن هستند که از موقعیت های پشت چراغ قرمز استفاده می کنند که تعداد بچه هایشان به موقعیتشان بستگی دارد برای مثال:
  اگر یک ماشین پراید پشت چراغ قرمز ببینند می روند جلو و می گویند خداخیرتان دهد شش تا بچه دارم که پول ندارم برایشان غذا بخرم
  اگر یک خودروی سورنتو ببینند تعداد بچه هایشان یک مرتبه به دوازده تا می رسد یعنی همان جا پشت چراغ درجا شش بچه ی دیگر هم می زایند

20ist.com 20ist.com