خانه / دنیای تکنولوژی / هی آقای گوگل

هی آقای گوگل

هی آقای گوگل! 
آیا می‌خواهی ما نامت را به «یاهو» تغییر دهیم؟
از آنجایی که تو یک شخصیت وابسته به فناوری داری، چرا در پی تحریف تاریخ هستی؟ 
این خلیج فارس است
اوه! درضمن، عرب‌ها نمی توانند گوگل را درست تلفظ کنند. 
آنها به تو «جوجل» می‌گویند.
واقعا که تو به تغییر نام نیاز داری

اشتراک گذاری در تلگرام

۱۸ دیدگاه

 1. اول خلیج پارس درسته .
  دوم وقتی دوستان ریال ایران رو به ریال عربستان و درهم تبدیل میکنند و برای سیر و سیاحت میروند به این کشورها ، هر بلایی که سرمون بیاد حقمون .

  • خلایق هرچه لایق
   تا وقتی که حداقل ها رو تو کشور عزیزمون از ما دریغ می کنند راهی نیس جز آنکه برای سیاحت پیش همین اعراب برویم
   فراموش نکنید این نوع سیاحت هم از تدبیر های حکام خودمون هست

 2. متاسفم که یک ایرانی از مدیران اصلی گوگل است !!!!!!!!!!!

 3. دوستان به این دقت کنید که این یه بازی دو سر برده که غربیا واسه ما طراحی کردن.
  خواهشا به این فکر کنید چرا رابرت مرداک صهیونیسم میاد تو شبکه نشنال جغرافی برای اولین بار میگه این خلیج اسمش خلیج عربیه و از اونور تو شبکه دیگش به اسم فارسی وان(قراره تا فارسی سیکس رو برامون بزنه اخه خیلی عاشقه ما ایرانیاس) میاد از ایرانو ایرانی میگه و فیلمای انچنانی با دوبله برا مردم ما پخش می کنه و هیشکی نمیاد به این فکر کنه که این عوضیا بودن که این موضوع رو ترویج دادن تا ما و بعضی عربای بی فرهنگ نژاد پرست بزنیم تو سرو کله همدیگه و یه وقت اتحادی صورت نگیره که واسشون مشکل ساز شه.
  خلیج فارس همیشه فارس می مونه حتی اگه گوگل یا کل دنیا چیزی غیر این بگن پس دوستان دشمن واقعیتونو بشناسین و بدونین به این شعارشون اعنقاد دارن و حقیقتا عمل می کنن(تفرقه بندازو حکومت کن)
  یا علی

  • پسر گل خلیج فارس زمانی همیشه فارس میمونه که مانسبت به شکست حریم ها خط قرمزا واکنش نشون بدیم نه اینکه هر چی میخوان بگن حالا اگر غربی ها میخوان سو استفاده کنن ما هم قرار نیست که تو زمینی اونا واسم ترسیم کردن بازی کنیم ما به سبک خودمون با اونا بازی میکنیم از اینکه یه کم بیشتر از نوک بینت میبینی بهت تبریک میگم.

   • واسه همین گفتم بازی رو جوری طراحی کردن که دو سر برد باشه.
    اگه ساکت بمونی حقتو میگیرن و اگه بیای خودتو درگیر این موضوع کنی کلی وقتو انرژیتو تلف کردی و باید با یه مشت عرب نفهم سروکله بزنی.(اینم بدونید همه عربا اینطوری نیستن)
    ما باید به جایی برسیم که بازیای دوسر برد برا خودمون تو سیاست خارجه طراحی کنیم و بجای پاسخگویی به اونا اون کشورا جوابگوی ما باشن.
    در هر صورت درسته بازی دوسر برده ولی باید از خلیج همیشه فارس دفاع کنیم و ساکت نمونیم به شرطی که فقط دنبال گرفتن حقمون باشیم و رو این موضوع تو زمین اونا بازی نکنیمو باعث کشیده شدن این موضوع به مسائل دیگه نشیم.
    موفق باشید

 4. من دیگه از جی میلم استفاده نمی کنم و از یاهو استفاده می کنم. البته همه شون سر و ته یه کرباسن. بیایید سرویس های گوگل رو تحریم کنیم.

 5. یه چیزی بگم الکی بیخود بعضیا غیرتی نشن! دلم می سوزه از بی سوادی و امی بودن خیلـــــــــــــیامون! رگ غیرت گردنامون عین طناب می زنه بیرون وقتیکه در مورد “خلیج پارس” کسی نظر الکی و جعلی میده!! اونوقت خودمون اونقدر تحت تاثیر اعراب بوده و هستیم که مثل اعراب به جای گفتن خلیج پارس میگیم خلیج فارس!!!! بابا اون بدبختا “پ” ندارن که می گن “ف”! بعد ما اینهمه ادعامون می شه که آقا خلیج، خلیج همیشکی فـــــارسه! یعنی خلیج خودمون رو غربیها درستتر تلفظ می کنند وقتی می گن “Persia Gulf”… عزت زیاد

  • شما بهتره خودتونو عصبانی نکنیدو بجای اصل موضوع به جزئیات نپردازی.
   پ یا ف نداره مهم معنی و مفهوم واژست اتفاقا اینطوری یاد عربا میندازیم که پ نداشتینو به خلیج ما می گفتید فارس حالا اگه بعد از قرن ها این کلمه یه تغییر جزئی املایی کرده اصلا بحث ما نیست.
   اتفاقا من فک می کنم رگ شما عین طناب بیرون زده و داری اصلو فراموش میکنی و به فرع میپردازی.
   موفق باشی

 6. پسر گل خلیج فارس زمانی همیشه فارس میمونه که مانسبت به شکست حریم ها خط قرمزا واکنش نشون بدیم نه اینکه هر چی میخوان بگن حالا اگر غربی ها میخوان سو استفاده کنن ما هم قرار نیست که تو زمینی اونا واسم ترسیم کردن بازی کنیم ما به سبک خودمون با اونا بازی میکنیم محمد از اینکه یه کم بیشتر از نوک بینت میبینی بهت تبریک میگم.
  بهترین کار اینکه خودم این قدر تلاش کنیم به جایی برسیم که دیگه نه بخواهیم از جوجل استفاده کنیم نه چیزای دیگه از موتور جستجو پارسی استفاده کنیم( دست به دست هم دهیم تا میهن خویش اباد کنیم)

 7. عزیزان جوان
  من از کسانی هستم که در تمام عملیات دوران انقلاب حضور داشتم و افتخار میکنم ایرانی هستم در روز های اول انقلاب شعار ما این بود که هر جا مسلمان است جزو ایران است و ما مرز نداریم و ما ناسیونالیست نیستیم و خیلی دست و دلباز کار میکردیم به همه کمک میکردیم از مسلمانان جزایر قناری گرفته تا مسلمانان امریکا ولی یواش یواش ایران بودن به مضاق بعضی خوش نیامد و عراق حمله کرد حجاج را قتل عام کردند فلسطین و کویت یمن و عمان به عراق کمک کردند جرا اینور تنگه خلیج فارس است انطرفش خلیج عمان چرا در دریای خزر همه نفت ببرند ما اجازه نداشته باشیم و و و چرا به دریای عمان دریای ایران نمیگویند از همین خلیج فارس فقط ۲۵ کیلمتر ساحلی مال ماست و از امریکا روس انکلیس و…. بعد از این ۲۵ کیلومتر برای ما صف ارایی کردن و ابهای بین النللی است… نمیخواهم احساسات پاک عزیزان را جریحه دار کنم فرض کنیم اسم خلیج بشود خلیج بین الملل چه تاثیری بر روابط بین الملل و ما دارد چه تاثیری بر یارانه و گرانی و …… صدور نفت و دارد هیچی ….
  ۲ روز دیگر که کانال امارات را بزنند حتی دیکه نمیگویند خرت به چند منه …. و تمام مشکل انها در تنگه است که قسمت عمیق ان در ۲۵ کیلومتر ماست و لاغیر
  پس ایرانی باش و ایرانی بمان و افتخار ان کن به ان چیزی که همه ان مال ماست حالا گوگل و تمام جغرافیا دانان به خلیج همیشه فارس بکن خلیج بین اللملل و هر چیز دیگر اگر توان داشتن خرمشهر عزیز را به نام معمره نگه میداشتن ویا خوزستان را میکردن عربستان عمران تا غیرتمندانی مانند شما ها هست ایران همیشه ایران است ایرانی باش سربلند زی

 8. خدا وکیلی هر چی سرمون میاد اول و آخرش مقصر خودمون هستیم آخه چرا انقدر بی هویت شدیم که پول بی زبونمون رو می بریم کشور های عربی تا اونا راحت بخورن بعد هم که حسابی گردنشون مثل شکمشون شد واسه ما زبون در بیارن و علاوه بر نام خلیج فارس روی جزایر سه گانه ایران هم ادعا داشته باشند؟ این قضایا متاسفانه چون از طرف ایران به صورت جدی پیگیری نمیشه باید منتظر حرف ها و ادعا های تازه جماعت ملخ خور باشیم.( کاش پولدار ها و سرمایه گذارها غیرت ایرانی بودنشون رو از یاد نبرن و تو همین مملکت دنبال تفریح و سود باشند)

 9. بهتر بود از اون منبعی که این متن را در سایت خودت قرار دادی هم یاد می کردی که این یادداشت از صفحه فیس؟بوک استاد توماج فریدونی منعکس شده و در گوشه سمت چپ و پایین آن نام استاد نیز نقش بسته بود که حذف شده این یادداشت مدتهاست که در سایت هایی مانند فیس؟بوک دست به دست چرخیده و گوگل نیز مدتی عکس العمل سکوت را داشته تا آنکه نام خلیج فارس عزیزمان را به همراه نام جعلی آن به گوگل مپز اضافه کرد

 10. آخه بدبختی ما ایرانی ها یکی دوتا نیست که!!!!!!!!
  فقط خلیج فارس نیست که داره تحریف میشه!!!!!!!!
  مولانا رو که ترکیه به نام خودش کرده و کلی درآمد توریست داره ازش!!!!!
  چند وقت پیش یه جا خوندم که عربستان واسه ابوعلی سینا ادعا کرده!!!!!!!!
  رودکی و فردوسی و … هم دارن خاک می خورن!!!!!!!
  نوروز رو هم افغانستان و تاجیکستان و …. ثبت کردن اگه یه کم دیر می فهمیدیم اسمی هم از ایران نبود!!!!!!!!
  آثار تاریخی هم که به بهانه های مختلف یا غارت میشه یا تخریب!!!!!!!!!!!
  وقتی خودمون عرضه نداریم همین میشه دیگه!!!!!!!!!